Учні 252 київської школи познайомилися з Університетом

DSC_053228 лютого до Київського національного університету імені Тараса Шевченка завітали учні 9-го класу спеціалізованої школи № 252 ім. Василя Симоненка.

Ця зустріч стала можливою в межах інформаційно-роз’яснювальної програми, що діє вже кілька років і за якої підготовче відділення для громадян України знайомить школярів з історією Університету, особливостями вступу і навчання на окремих спеціальностях, перевагами здобуття вищої освіти саме в нашому закладі. Цього разу Університет представляла Ірина Ляшенко та співробітники деканату підготовчого відділення для громадян України.

Спочатку Ірина Ляшенко розповіла гостям історію Університету, про його традиції, зведення Червоного корпусу, про Святого Володимира та Тараса Шевченка, зображення яких прикрашають стіни холу.

У читальному залі філософського факультету гості Університету мали змогу поставити запитання стосовно структури навчального закладу, його факультетів, інститутів та коледжів, можливості підготуватися до вступних іспитів та до ЗНО на підготовчому відділенні, умов вступу до Університету, стосовно практик, спортивних секцій, дозвілля в Університеті.

DSC_0531Під час екскурсії Головним навчальним корпусом відбулася незапланована, але зворушлива зустріч екскурсантів із ректором Університету Леонідом Губерським та деканом філософського факультету Анатолієм Конверським. Вони побажали майбутнім студентам успіхів у навчанні, відповідально поставитися до вибору фаху та професійних звершень. Леонід Васильович запросив школярів відвідати всі музеї (Історії Університету, Зоологічний, Лінгвістичний), кафедри, іменні аудиторії, Актовий зал і Зал засідань Вченої ради! Стомлені після уроків школярі подужали лише Зоологічний музей, до якого вони приїхали спеціально, проте їх настільки зацікавила пропозиція, що вони мають намір приїхати до нас вдруге уже навесні.

DSC_0562Зоологічний музей, до якого спрямувалася екскурсія, є найстарішим природознавчим музеєм столиці України, а також науково-навчальною лабораторією ННЦ «Інститут біології та медицини». У музеї виставлено для огляду понад 5500 видів тварин, які мешкають в усіх частинах земної кулі. Окрім широко відомих представників тваринного світу, тут представлено багато рідкісних видів, як стелерова морська корова, мандрівний голуб – види, винищені людиною протягом останніх 200 років. Експозицію та наукові колекції музею представлено тваринами, яких унесено до Червоної книг як України, так і міжнародної. Серед експонатів, які особливо сподобалися гостям, слід відзначити унікальні колекції ссавців, метеликів і тропічних жуків.

Час для спілкування промайнув швидко. Велич Головного корпусу, його стіни, що пам’ятають багатьох усесвітньо відомих постатей, цікава історія та гостинність Університету не могли залишити байдужими школярів, їхні очі горіли бажанням навчатися в нашому Університеті.

Текст: Олена Сапожнікова
Фото: Марія Гандельман