Как можно сломать преграды на пути вверх…

(текст доступен только на украинском языке)

Шлях угору завжди сповнений перешкод і вимагає докладання багатьох зусиль, але він того вартий. Хто звик залишатися на одному рівні, повному уламків позбавлених життя скель, без жодного ковтка свіжого повітря, хто лише задивляється із заздрістю на небо, той ніколи не доторкнеться до безкрайнього простору синьої блакиті. Лише перед упевненими та працьовитими ламаються перешкоди, для них виростають перспективні можливості, вони самі протоптують стежки в густому полі чиїхось пустих сподівань, пишучи свою долю самостійно.

Ціль людського буття – зробити внесок у глобальні простори світу, залишити по собі як не врожай, то хоч зерно, посаджене в родючу землю країни невтомних, працьовитих людей, країни нащадків хоробрих, безстрашних, відданих своєму народові лицарів-козаків, щирих душею, співучих українців.

Будь-яка гідна професія потребує відповідної вищої освіти. Молоде покоління повинно мати актуальну, коректну інформацію з уст першоджерел освітніх закладів. З цією метою було створено ярмарок професій, оповитий профорієнтаційною вуаллю.

16 жовтня 2013 року, на порозі пізньої осені, коли повітря майоріло останнім літнім променем утомленого сонця, відбувся  ярмарок професій, ідея якого запозичена із Заходу і невпинно набуває популярності в нашій країні, маючи на меті зробити вибір абітурієнтів об`єктивним, адже в добу прогресу так легко загубитися у вирі інформації, зробити неправильний крок і занапастити свою мрію, обравши не ту професію, до якої не лежить душа.

Зустріч потенційних студентів, учнів десятих і одинадцятих класів, а також учнів міських коледжів та інших навчальних закладів із другим, третім ступенем акредитації із представниками університетів відбулася в Білоцерківському міськрайонному центрі зайнятості. Ярмарок був пройнятий ефіром мрії, летким ароматом майбутнього. Молодь, знаходячись там, немов стояла на порозі нових звершень, готувалася до польоту в новий світ, світ захоплень, який може перетворитися на те, що допоможе впевнено стояти на землі, коли душа, натхнена улюбленою справою, здійматиметься в повітря.

На ярмарок були запрошені представники вищих навчальних закладів Білої Церкви та Києва, наприклад, Білоцерківський національний аграрний університет, Університет економіки та права «Крок», Білоцерківський коледж сервісу та дизайну, Гуманітарний педагогічний коледж та інші. Серед різноманітності закладів вирізнялася агітаційно-роз`яснювальна команда Київського національного університету імені Тараса Шевченка, яка зібрала навколо себе зацікавлену аудиторію. Учні мали нагоду дізнатися про факультети закладів, які їх цікавили, умови вступу, про підготовче відділення, форми навчання, правила прийому, перелік конкурсних предметів та будь-яку іншу інформацію, яка стосується вступу.

Будемо сподіватися, що іскра, якою палали дитячі очі, перетвориться на вогонь, який стане осередком утілень задумів та бажань покоління, яке пройнявшись атмосферою ярмарку, зробить правильний вибір у майбутньому і принесе плоди вітчизняній науці. Білоцерківці залишать відбиток в історії, але потрібно пам`ятати, що перший крок до цього – здобуття освіти.

Текст: Ірина Сухецька (м. Біла Церква)