Первые счастливые выходные слушателей Летней школы

Слушатели Летней школы провели свои первые выходные после довольно (по 6 пар в день!) напряженной недели, и были они интересными и приятными, поскольку совпали с празднованием Святой Троицы и растянулись аж на целых три дня.

8 июня совместно со студентами двух языковых групп (препод. Гринь Н.Л. и Церковняк-Городецкая А.Г.) факультета обучения иностранных граждан наши слушатели совершили культпоход в Национальную оперу Украины на просмотр «Наталки Полтавки».

DSC_0584Своими впечатлениями делится Инна Мокродей, юная слушательница Летней школы с Хмельницкой области, абитуриентка Института журналистики:

«Вітаю всіх із пройдешнім празником Святої Трійці!

Напевне, це свято з нетерпінням чекають не тільки дорослі, а й молодь. У ці дні можна добре фізично відпочити та духовно збагатити свій внутрішній світ. Такою нагодою скористалися і слухачі Літньої школи. Пропозицій було багато, але до вподоби кожному припало відвідування Національної опери України. Коли ж нам сказали назву вистави, – сумнівів не було. Адже це була всесвітньо відома опера Миколи Лисенка «Наталка Полтавка».

Чи то збіг обставин, чи, можливо, майстерність викладача вміло розподіляти навчальні години, але саме того тижня наша група розпочала вивчення довершеного, на мою думку, однойменного твору Івана Котляревського. Це ще раз доводить те, що університет, обраний мною, розвиває творчу особистість в усіх напрямках, дає можливість насолодитись красивим прочитанням улюблених віршів чи п’єс, а потім ще й побачити живе дійство уявних героїв на власні очі.

Загалом вечір був насичений. Ми змогли заздалегідь подивитися на загальний вигляд опери і, звичайно, усе це миттєво зафіксувати. Потім було щось неймовірне… Оздоблення, вишуканість та довершеність форм вражали нас. Ще більш неочікуваним і чаруючим стало для всіх повільне гасіння світла та початок тихої, гармонійної музики. А коли це все поєдналось із неймовірним співом головної героїні вистави Наталі Николаїшиної в образі Наталки, глядачі раптово для самих себе поринули в небачений світ гри з переплетінням реальних життєвих пригод. І ось завіса… антракт.

DSC_0458Наша група, обмінявшись враженнями, вирішила детальніше роздивитись оперу. Однак дзвінок пролунав так само швидко, як і на перерву. Справді, приємно проведений час, завжди залишається непоміченим.

2-а дія була не менш цікавою та захопливою. Адже саме в цій дії вирішується доля безталанної дівчини Наталки. Дивлячись на артиста, слухаючи його неперевершений спів, глядач забуває про все, а коли на сцені більше 40 талановитих людей, – передати побачене просто неможливо. Тому я закликаю усіх поціновувачів прекрасного відвідати Національну оперу України і віднайти щось корисне для себе.

Також хочу подякувати від імені учасників групи усім організаторам нашого культзаходу. Вистава, можливо, для когось розкрила істинний шлях до кохання, а для декого стала предметом кращого розуміння української літератури»

Фото: Инна Мокродей

DSC_0429 DSC_0489 DSC_0541