Цитаты из сочинений на тему «Обніміться, брати мої, молю вас, благаю…» (Тарас Шевченко) слушателей лектория во время весенних каникул
(доступно только на украинском)
Омельчук Вікторія, смт Городок Житомирської області
«Обніміться, брати мої, молю вас, благаю…» – слова з відомого послання Тараса Шевченка «І мертвим, і живим…», які закликають нас до єдності. Зараз вони є актуальними, адже саме в такій ситуації, у якій опинилася наша країна, дуже важливо згуртувати людей. Ми маємо усіляко підтримувати один одного, а не навпаки. (…)
Я вважаю, що найкращим , хоч і найтрагічнішим прикладом є Друга світова війна. Події того часу ми досі згадуємо із жахом. Німеччина старанно готувалася до війни, і тому, звичайно ж, була налаштована на перемогу. Та наш народ, об’єднавшись, переміг. Здавалося, що після таких подій люди будуть більш дружними, і що війни вже не буде. Але в ХХІ столітті на Сході України спалахнула справжня боротьба, і, для того щоб перемогти, ми маємо об’єднатися. (…)
А взагалі, я щиро вірю у світле майбутнє України»
Кучер Катерина, м. Дніпродзержинськ Дніпропетровської області
«…Отже, підсумовуючи, можу зазначити, що український народ – це народ, що має власну історію, культуру, традиції, а найголовніше – він незламний, здатний боротися за свою Батьківщину. А слова Кобзаря слугують безперечним доказом того. Я – українка. І я пишаюся цим!»
Шморгун Ігор, м. Київ
«Дружба, мир, любов до ближнього. На цьому, власне, тримається ввесь світ. І ось коли порушується щось одне з цього, виникають проблеми, конфлікти і навіть війни.
Щороку, 22 січня, ми, українці, святкуємо День соборності. Його почали святкувати, коли правобережні та лівобережні жителі України об’єдналися з метою створення єдиної держави. (…)
Справжнім горем для нашої Батьківщини стало військове втручання.
Коли війна вривається у двері,
Не захистять слова й печатки на папері.
Потрібно йти, потрібно брати зброю,
І право на життя відстоювати в бою.
Війна, здається, має тільки негативні риси. Та однією з позитивних рис, на мою думку, є об’єднання людей різних за характером, долями, місце проживання. У такі моменти в людей просинаються почуття патріотизму, людяності, соборності. Народ стає одним цілим. Але шкода, що тільки в такий час ці риси проявляються в людей.
Дружба й мир – ось запорука щасливого, спокійного та гарного життя»
Вовк Федір, м. Донецьк
«Вислів Тараса Шевченка «Обніміться, брати мої, молю вас, благаю…» є актуальним і досі, адже в наш час люди сповнені злобою один на одного. Ми не хочемо розуміти інших, а вони – нас. Я вважаю, що саме через це в нашій країні зараз таке скрутне становище.
І це сумно, бо свого часу ми мали своєрідного пророка, який давав нам чимало підказок. Та, на жаль, ми не спроможні просто прислухатися до них і змінити своє життя на краще. За це ми, українці, і будемо розплачуватися, доки не зможемо нарешті «обнятися»
Михайловський Олександр, м. Луганськ
«Багатоголосся виразу Тараса Шевченка вражає. Справді, щоб бути силою, треба триматися купи. Лише разом можна здолати майже будь-яке лихо.
Є багато яскравих прикладів у нашій спільній історії, коли лише єдність рятувала народ від знищення. Але найсучасніший, найбільш близький нам приклад – це агресія Російської федерації на Східній та Південній Україні. Унаслідок цього акту, що порушив усі міжнародні норми, українське суспільство об’єдналося й тепер ефективно протистоїть агресору. (…)
Я, як споглядач тих подій, майже учасник, бо я бачив як відбувався так званий референдум у Луганську, як бійці ЛНР обстрілювали місто, звинувачуючи Збройні сили України, як російські спеціалісти створювали інформаційний вакуум, можу відверто сказати, що якби українці згуртувалися хоча б на місяць пізніше, то України вже не було б»
Білий Данило, м. Київ
«На мою думку, Інтернет не замінить нам усе: книжки, театр, газети. А навіть якщо замінить, то чого тут поганого ? З’явилося щось нове і корисне – Інтернет. І що ? Він же нам зовсім не шкодить, а навіть допомагає: і готувати можна страви такі, які готують найвідоміші шеф-повари, і дізнаватися новини, які сталися п’ять хвилин тому на протилежному кінці Землі можна, і ті ж самі книжки та газеті можна читати в Інтернеті… Але лише живу гру акторів і живу музику ніяк не замінити фільмами і сайтами з безкоштовною музикою.
Інтернет – це дуже корисний винахід, від якого складно відмовитись, коли він вже з’явився у твоєму житті. Саме мені на думку відразу спало оповідання «Портрет Доріана Грея» Оскара Уайльда. Як тільки художник Бейзіл написав портрет Доріана, ніхто вже не міг відмовитися від того, щоб не дивитися на це творіння. Без портрета можна було прожити, але з ним було якось легше, він заспокоював. Головне, щоб люди не почали вбивати один одного через Інтернет, так, як Доріан убив художника.
Ще в мезоліті люди, коли винаходили, наприклад, молот, то він не псував їм життя, хоча я впевнений, що на того, хто першим винайшов цей молот, люди дивились, як на дивного якогось. Коли вперше винайшли електрику, вона теж не всім припала до душі. Так само, коли винайшли машини і коли склали теорію про гравітацію – це тільки допомагає нам жити.
Підсумовуючи свої думки в тексті, який я щойно написав, можна зробити висновок, що Інтернет – це дуже корисний винахід, який тільки допомагає читати більше, дивитись те, що хочеш, і дізнаватися про що завгодно і коли завгодно. Але, як і з усім, головне – не бути залежним«.