Слухачі літньої школи побували в оперному театрі

IMG_09244 червня, на Трійцю, слухачі Літньої школи відвідали Національну оперу України й насолодилися переглядом найпопулярнішої з українських опер.

Цього року Літня школа набрала слухачів не тільки з Києва, а й з різних областей України, як-от: Вінницької, Херсонської, Рівненської, Сумської, Полтавської, Криму – тож для багатьох похід до Оперного театру Києва був перший у житті й надзвичайно важливою подією. Перегляд безсмертної опери за однойменною п’єсою І. Котляревського «Наталка Полтавка» став неоціненним подарунком для молодих людей з різних куточків України.

Хоча від прем’єри опери «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка в Одеському театрі минуло більше 120 років, інтерес до цього твору не вщухає й донині.

Музика й репліки всім відомих персонажів твору розкривають кращі риси українського національного характеру – шляхетність, моральну чистоту, духовну силу, мужність. Поставлені проблеми – жити за покликанням власного серця, вірити в кохання, обирати собі пару за почуттями – є актуальними і в наш час, тому опера не залишила байдужими нікого з відвідувачів.

У театрі вражало все: і затишний інтер’єр, і яскраві декорації, і музика, що з першої хвилини захопила глядачів, і неперевершена гра та спів акторів, які майстерно передали атмосферу життя й побуту українського народу початку ХІХ століття. Кожен по-новому переживав події добре знайомої п’єси, занурювався у вир почуттів героїв, захоплювався багатством внутрішнього духовного світу простої людини. Це викликало незабутні враження – опинитися в іншому світі, майже на два століття повернутися в минуле, відчути себе часточкою величної духовної спадщини української культури, національної історії. Недарма кажуть, що краще один раз побачити, ніж кілька разів почути або прочитати.

На жаль, дві години в театрі минули дуже швидко, ніби одна мить. Нікому не хотілося йти додому, здавалося, що якби виставу продовжили, то всі б із задоволенням залишилися, щоб насолоджуватися музикою, талановитою грою та співом акторів. Постановка п’єси справила надзвичайно приємне враження. Та найважливіше те, що кожен зрозумів важливу істину: навчатись можна і відпочиваючи.

Текст: Олена Сапожнікова
Фото: Сергій Загороднюк

Своїми враженнями із читачами нашого сайту поділилася Анастасія Бровко, слухачка Літньої школи-2017
IMG_1061Сьогодні я відвідала Київську національну оперу України, де переглядала виставу «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка за однойменною п’єсою Івана Петровича Котляревського.
У цій виставі було багато музики, п’єса нагадувала сучасний мюзикл. Але чим я особливо насолодилась під час цієї вистави, то це почуттям гумору, яке пройшло крізь увесь спектакль.
У кінці вистави, коли опустили завісу, вибухнула буря оплесків. Здавалось, вони ніколи на закінчаться. Акторам дарували величезні букети квітів. Це був мій один з найкращих візитів до театру.