Український фізико-математичний ліцей

4

просп. Академіка Глушкова, 6, м. Київ, 03022
(ст.м. “Виставковий центр”, “Іподром”)
Тел.: (044) 259-04-01, 521-33-65, 096-569-10-46
www.upml.univ.kiev.ua

 Український фізико-математичний ліцей Київського національного університету імені Тараса Шевченка (УФМЛ) був організований в 1992 році на базі Республіканської спеціалізованої школи-інтернату фізико-математичного профілю при Київському державному університеті ім. Т.Г. Шевченка, яка була створена у 1963 році. Згідно з наказом міністра освіти №1312 від 21 листопада 2012 року ліцей було реорганізовано в структурний підрозділ Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Одним із основних напрямків діяльності УФМЛ є пошук і цілеспрямований відбір учнів в Україні, які виявили здібності до вивчення природничих наук.

Структура: 2 кафедри: фізика, математика; 6 методичних об’єднань учителів: іноземної мови, філологів та істориків, учителів географії, хімії та біології, учителів фізичної культури, учителів інформатики, вихователів; психологічна служба; медичний пункт (кабінети лікаря-педіатра та медсестри, маніпуляційний кабінет, медичні ізолятори).

Педагогічний склад: в УФМЛ працюють 25 вихователів та 51 вчитель серед яких: 1 доктор наук, 12 кандидатів наук, 11 заслужених учителів, 18 учителів-методистів, 34 учителі вищої категорії.

2Учні: в УФМЛ навчається близько 300 учнів, більша частина з яких не є киянами. При УФМЛ функціонує гуртожиток. Учні забезпечуються безкоштовним п’ятиразовим харчуванням та проживанням у гуртожитку. 

Випускники: 100% випускників ліцею щороку вступають до вищих навчальних закладів України та зарубіжжя, біля 80% учнів стають студентами Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

За роки існування ліцею було випущено 5,5 тис. учнів. Серед випускників закладу – 18 академіків та членів-кореспондентів Академій наук України та Росії, близько 100 докторів та понад 600 кандидатів наук.

Напрямки підготовки: у ліцеї запроваджено поглиблене вивчення математики, фізики, хімії та інформатики.

3Навчання: відбувається з 9 по 11 клас. УФМЛ надає високу підготовку з природничих напрямків. Учні регулярно отримують призові місця на IV-му етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад та на Міжнародних олімпіадах з природничих дисциплін. У рейтингу найкращих шкіл України за 2012-2013 н.р. ліцей здобув загальне 8-ме місце, а у профілі фізика-математика – 1 місце. За період з 1992 по 2012 рік учні ліцею здобули 71 медаль (включаючи золоті) на Міжнародних учнівських олімпіадах з фізики, астрономії, математики, хімії та інформатики, тим самим піднімаючи авторитет України на міжнародній арені.

На належному рівні викладаються і непрофільні дисципліни. В 2012-2013 н.р. учні ліцею здобули призові місця на III-ому етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з української мови та літератури, історії, географії, біології, англійської мови.

УФМЛ активно залучає викладачів Київського національного університету імені Тараса Шевченка до навчального процесу

 1 6 7