Новини

Учні Тиврівського ліцею пройшли посвяту в Київському університеті

DSC_0486

25 жовтня підготовче відділення, в особі доц. Ірини Ляшенко, приймало в Червоному корпусі Університету близько 70 учнів, учителів та директора Тиврівського ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі науки. Посвята в першокурсники (а це учні 8-х класів) в нашому навчальному закладі для тиврівців стало вже традицією.

DSC_0530Тиврівський ліцей – найкращий заклад середньої освіти Вінниччини, він дає змогу здобути освіту понад державний освітній мінімум, здійснює науково-практичну підготовку обдарованої учнівської молоді.

Ліцей, який очолює Подзігун Андрій Михайлович, учитель географії, основ економіки, кандидат педагогічних наук, спеціаліст вищої категорії, учитель-методист, відмінник освіти України, у своїй структурі має 4 факультети: фізико-математичний, філологічний, природничий, гуманітарний. Педагогічний колектив – учителі вищої категорії, відмінники освіти, учителі-методисти. У ліцеї вчаться обдаровані діти з майже усієї Вінниччини. Серед вихованців навчального закладу багато дипломантів та переможців Всеукраїнських олімпіад, конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт Малої академії наук з математики, хімії, фізики, географії, біології, української мови та літератури.

Більшість ліцеїстів у Києві вперше, тому ця подорож до столиці та до найкращого Університету країни для них – справжнє свято. Школярі відвідали Музей історії Університету та Зоологічний музей, пройшлися Червоним корпусом, розглядаючи портрети видатних випускників Університету, поговорили у форматі запитання-відповіді в одній з аудиторій. Кульмінацією подій стало вручення залікових книжок ліцеїстам.

Текст: Олена Сапожнікова
Фото: Ірина Мордвінова

DSC_0456

DSC_0475 DSC_0477 DSC_0480 DSC_0488 DSC_0490 DSC_0491 DSC_0497 DSC_0503 DSC_0508 DSC_0517 DSC_0531 DSC_0533 DSC_0541 DSC_0552 DSC_0560 DSC_0561 DSC_0572 DSC_0588 DSC_0591 DSC_0601 DSC_0609 DSC_0614

 

 

 

 

 

 

 

 

ПВ взяло участь у Десятій міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті»

IMG_896223 – 25 жовтня відбулася Десята міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» в Київському палаці дітей та юнацтва.

Організували та провели виставку Компанія «Виставковий Світ» за підтримки Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України.

Міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» – найбільший в Україні професійний форум освітніх, наукових і науково-технічних інновацій, який з 2009 року представляє досягнення та кращий досвід національних і закордонних закладів освіти; експозиції виробників і постачальників навчального обладнання та технічних засобів, інноваційних програм і рішень для освіти; науково-практичні конференції, семінари, презентації з актуальних проблем розвитку освіти.

Мета виставки – сприяти освітній реформі шляхом узагальнення й поширення педагогічного досвіду та інноваційних розробок, створити творче середовище для педагогів, фахівців і науковців із обговорення нагальних проблем та визначення ефективних шляхів успішного формування національної системи освіти міжнародного рівня, поінформувати абітурієнтів і батьків про підготовку до ЗНО, умови прийому на навчання, напрями підготовки, організацію практик і стажувань.

Цього року в роботі виставки взяло участь 550 учасників із 25 регіонів України, Чехії, Словаччини, Польщі, Болгарії, США, Франції.

Київський національний університет уже не перший рік теж бере активну участь у роботі цього заходу. Підготовче відділення активно запрошує старшокласників здійснити підготовку під керівництвом досвідчених викладачів Університету до ДПА, вступних іспитів до коледжів та до ЗНО на різних формах навчання: вечірній та денній (по суботах), перевірити свої знання на лекторіях під час канікул.

Слухачі підготовчого відділення відвідали Національну оперу України

IMG_890821 жовтня слухачі підготовчого відділення для громадян України в межах програми з української літератури, що виноситься на ЗНО, переглянули «Наталку Полтавку» в Національній опері України.

Хто не переймався долею Наталки Полтавки, читаючи однойменний твір Івана Петровича Котляревського? Хто не захоплювався розумною, працьовитою, моторною дівчиною-красунею? Ну хто не бажав їй щастя? Хто не пишався Наталчиним прагненням бути вільною в шлюбі з коханим Петром?

Так, «малоросійська опера на дві дії» нікого не залишала байдужим, не залишає й дотепер, а історії цього кохання майже двісті років, оскільки написана вона була в 1819 році, того самого року почалася й сценічне життя цього твору.

«Я сам 33 роки слухав “Наталку”, – говорив видатний актор і режисер ХІХ ст., виконавець ролі Виборного, Іван Карпенко-Карий. – Багато води утекло в море забуття… тисячі драматургічних п’єс спочивають вічним сном, забуті навіки, а “Наталку” вивчили напам’ять мало не всі слухачі… У чому сила п’єси, у чому її чаруюча душу краса?»

На ці та інші запитання після перегляду вистави в Національній опері України спробували відповісти слухачі підготовчого відділення.

«Наталка Полтавка» – серйозний твір про прекрасну душу народу і його щедре серце, світлий розум і гірке безталання, про стосунки між простими людьми, написаний народною розмовною мовою та прикрашений народними піснями.

Текст: Олена Сапожнікова
Фото: Альбіна Лозовська

IMG_8967Враженнями від почутого й побаченого поділився Павло Строюк, слухач денної форми навчання підготовчого відділення

«Як незвично все-таки приходити до мармурових зал Оперного театру, сідати в ложе, оббиті червоним оксамитом, і під грім оркестру спостерігати на сцені тихий сільський закуточок, одягнутих у невибагливі селянські свити акторів на тлі мальовничих полтавських пейзажів, слухати Возного, чию мову явно не назвеш шекспірівською, а також народні українські пісні під пафосний акомпанемент класичних музичних інструментів.

А по закінченню опери, коли затихає шелест аплодисментів, раптом усвідомлюєш, що то була всього-на-всього гра, вистава, що вона вже закінчилась, і час іти додому. Передивляючись «Наталку Полтавку», поневолі забуваєш про ті двісті років, що відділяють наші дні від днів Наталки й Петра; можливо, саме тому ця п’єса успішно відмічатиме своє двохсотріччя під радісні оплески тисяч глядачів по всій країні. Деяким людям, особливо нам, киянам, іноді так хочеться відірватися від запруджених автівками галасливих вулиць міста і перенестися до тихого українського села, коли воно ще не перетворилося на частину міської агломерації або аграрний центр, а було місцем, де люди просто жили та не переймалися турботами решти світу. Нам приємно дивитись на їхні радощі й печалі, горе й щастя, на їхню впертість та, зрештою, добросердечність, виявлену, здавалося б, навіть такими хитрими та підступними персонажами, як Возний та Виборний, пізнавати у героях п’єси поведінку своїх знайомих або людей із сучасного українського суспільства, адже наш народ майже не змінився відтоді, хіба що більшістю своєю переселився із сіл до міст…

Ну а само по собі п’єса залишає лише світлі почуття добра та щирості до ближніх. Однозначно, її пишна кінцівка не викликала негативних емоцій у жодного глядача… щоправда, може, тільки розчарування, бо швидко минув час. Як по мені, уже тільки цього й достатньо, аби стверджувати, що «Наталка Полтавка» – геніальний твір. Не те, щоби він був дуже глибокодумним, абощо: у ньому не можна знайти ані влучних питань, ані вичерпних відповідей, але, тим не менш, він геніальний своїм гумором, щирістю та справжністю, а тому так подобається всім нам.

Візьміть та спитайте у пересічного британця, чи знає він, хто такий граф Паріс, або Гораціо, чи Лаєрт, – і він навряд чи зможе відповісти, хіба що то буде якийсь неабиякий шекспірознавець. Зате, гадаю, кожен українець пізнає, кому належать слова «теє-то, як його», а ще, напевне, нема таких, хто не знає пісні «Ой під вишнею, під черешнею». Тож попри всю свою не претензійність та простоту, «Наталка Полтавка», безумовно, є геніальним твором. І я упевнений, що поки існуватиме український народ, на сценах українських театрів завжди лунатиме Наталчин спів, а проспівані хором слова…

Коли хочеш буть щасливим,
То на Бога полагайся;
Перенось все терпеливо
І на бідних оглядайся, –
завжди губитимуться в гуркоті оплесків тисяч радісних та усміхнених глядачів».

DSC01419 DSC01412 DSC01417 IMG_8966 IMG_8976

 

 

 

 

 

 

 

Одинадцятикласники Херсонського фізико-технічного ліцею в Університеті

 

DSC_0446

19 жовтня підготовче відділення зустрічало в Головному корпусі Університету учнів 11-х класів Херсонського фізико-технічного ліцею.

DSC_0494Учні цього навчального закладу вже не перший рік відвідують Університет Шевченка. Мета візиту – познайомити ліцеїстів з найкращим закладом вищої освіти України, з його факультетами та інститутами, умовами вступу, навчання, проживання, перспективами працевлаштування студентів, зокрема природничих факультетів.

Цього разу вчителі зорганізували й привезли до Києва близько 40 вихованців навчального закладу не просто охочих до мандрівок, а майбутню науково-технічну еліту нашої країни. Відомо, що випускники Ліцею успішно складають ЗНО, беруть участь і перемагають у Всеукраїнських предметних олімпіадах, конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України та інших наукових заходах для школярів. Мрії сьогоднішніх старшокласників цього ліцею – завоювати кращий Університет країни.

Університет залюбки приймає таких відвідувачів, адже сподівається на те, що випускники таких шкіл, професійно підготовлені й свідомі у своєму виборі,

Програма відвідування Університету передбачала зустріч у холі, загальне знайомство з Університетом, відвідання Музею історії Університету, хімічного факультету, прогулянку коридорами та аудиторіями із заходом до студентської їдальні, спілкування у форматі запитання-відповідь.

Текст: Олена Сапожнікова

Фото: Владислав Нашко, учень 11-го фізико-математичного класу Ліцею

DSC_0449 DSC_0452 DSC_0456 DSC_0457 DSC_0459 DSC_0460 DSC_0468 DSC_0474 DSC_0477 DSC_0479 DSC_0482 DSC_0490 DSC_0493

 

 

 

 

 

 

 

 

На Київщині тривають Ярмарки професій для старшокласників

IMG_8745Підготовче відділення та коледжі Університету продовжують відвідувати ярмарки професій Київщини. 10 жовтня вони відбулися в центрах зайнятості Білої Церкви та Переяслава-Хмельницького.

Центри зайнятості цих населених пунктів відвідали школярі 8 – 11-х класів. Загальна кількість склала близько 1000 учнів та їхніх батьків. Усі присутні потребували інформації, яка є для них актуальною й необхідною, а саме: про Правила прийому на 2019 рік, факультети, інститути та коледжі, умови вступу, особливості навчання та безліч іншого, що буде корисним для цьогорічних вступників.

Великий вплив на вибір професій є відвідування профорієнтаційних заходів. Ми допомагаємо визначитися зі спеціальністю, а також надаємо можливість ефективно підготуватися до ЗНО на різноманітних формах навчання на підготовчому відділенні.

Юнаки й дівчата, обираючи професію, мають вирішити важливе питання – де можна її набути. Вибір навчального закладу значною мірою впливає на все подальше життя людини. Тут не можна покладатися на випадковість, квапитися. Необхідне найсерйозніше ставлення до цієї проблеми як батьків, так і самих учнів. Людина повинна робити те, до чого має хист і здібності. Таку працю вона виконуватиме найкраще. Це принесе користь і людині, і всьому суспільству.

Запрошуємо на навчання до кращого закладу вищої освіти України! Зробіть і свій вибір!

Текст: Олена Сапожнікова

IMG_8735 IMG_8736 IMG_8739 IMG_8734 IMG_8728 IMG_8727 IMG_8725

 

 

 

 

 

Початок нового навчального року для слухачів денної форми навчання

2 жовтня на підготовчому відділенні розпочався навчальний рік для слухачів денної форми навчання. 

Цього року денне форма навчання розпочала роботу в складі груп з української мови й літератури, історії України, математики, хімії, біології, географії, англійської мови. 

Основний контингент складають випускники закордонних закладів та учні шкіл екстернів, а це значить, що більшість слухачів денної форми навчання не мають досвіду складання ЗНО, а дехто має опанувати весь курс дисциплін. 

Ця форма навчання зібрала слухачів із різних міст і сіл України: Києва та області, Кам’янки  та Корсуня-Шевченківського Черкаської області, Кривого Рогу, Одеси та кількох міст тимчасово окупованої території АР Крим. 

Попереду 250 годин навчання з кожного обраного предмета, по 6 контрольних на зразок контрольних ЗНО, екскурсії, відвідування театрів, музеїв, участь в інших освітніх заходах підготовчого відділення. 

Текст: Олена Сапожнікова 

 

Представники Університету взяли участь у Ярмарках професій в Обухові й Броварах

IMG_830920 вересня співробітники деканатів підготовчого відділення та коледжів Університету Шевченка брали участь у ярмарках професій Обухова й Броварів.

Ярмарки професій і вакансій, що проходять в Київській області періодично (2 тури: восени й навесні) – це унікальна можливість для випускників, 9- та 11-класників загальноосвітніх середніх шкіл, гімназій та ліцеїв, визначитися з майбутньою професією, обрати заклад освіти до душі і за покликанням, поспілкуватися з представниками цих навчальних закладів, дізнатися про форми та методи навчання, відкрити для себе професію, а також вирішити де і як готуватися до ДПА і ЗНО.

У приміщеннях Центрів зайнятості, де відбуваються такі заходи, біля столиків провідного вишу збиралися вчителі, школярі, їхні батьки, щоб послухати про наші факультети, форми навчання, перспективи працевлаштування та форми підготовки до складання ДПА, ЗНО і творчих випробувань в Університеті.

Підготовче відділення запрошувало на вечірню й суботню форми навчання, лекторії під час канікул, які проводить підготовку цьогорічного абітурієнта та абітурієнтів наступних років, закликали відвідати 29 вересня Всеуніверситетський день відкритих дверей КНУ EXPO 2018, а представники коледжів (Оптико-механічного і Геологорозвідувальних технологій) охоче розповідали про перспективні та дуже важливі спеціальності.

Ці заходи відвідало понад 1200 учнів шкіл Броварів та Обухова, а також сіл Броварського (Заворичі, Рудня, Погреби, Русанівка, Світильня, Гоголів, Плоске, Красилівка, Требухів, Зазим’я, Калинівка, Мокрець, Шевченкове, Тарасівка) та Обухівського (Підгірці, Копачів, Германівка, Креничі, Семенівка, Трипілля, Халеп’я, Перше Травня, Старі Безрадичі, Красне, Великі Дмитровичі) районів.

Запрошуємо на навчання до Київського національного університету імені Тараса Шевченка!

Текст: Олена Сапожнікова
Фото: Роман Панасюк

IMG_8270 IMG_8276 IMG_8289 IMG_8302 IMG_8303 IMG_8304 IMG_8306 IMG_8314

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

На підготовчому відділенні розпочався навчальний рік

 DSC_0507

15 вересня на підготовчому відділенні для громадян України розпочався новий навчальний рік – стартували групи з 8-місячним терміном навчання з усіх дисциплін, за якими абітурієнти-2019 складатимуть ЗНО, а це з української мови та літератури, англійської мови, історії України, географії, математики, фізики, хімії, біології, а також розпочато підготовку до творчого конкурсу освітньої програми «аудіовізуальне мистецтво» в Інституті журналістики.

Наші навчальні програми відповідають вимогам Українського центру оцінювання якості освіти, а методи навчання, що застосовують викладачі, дозволяють оволодіти всіма необхідними знаннями для успішного складання іспитів.

Навчання триває 120 годин, а це тридцять тижнів по дві пари кожного обраного предмета.

Контингент ПВ цього року – це 10-, 11-класники загальноосвітніх шкіл, гімназій ліцеїв Києва та інших міст та сіл України, як-от: Біла Церква, Ірпінь, Бровари, Черкаси, Рівне, Чернігів, Кривий Ріг, Житомир. Важливо констатувати, що склад слухачів цього року поповнився і слухачами Літньої школи майже у повному складі.

Для абітурієнтів, які ще не визначилися, де здійснити підготовку до ЗНО, радимо поквапитися та не вагатися з вибором – приходити на підготовче відділення та разом із нашими досвідченими викладачами готуватися до іспитів та творчих випробувань.

Текст: Олена Сапожнікова
Фото: Поліна Власенко

DSC_0418 DSC_0423 DSC_0427 DSC_0429 DSC_0432 DSC_0442 DSC_0458 DSC_0464 DSC_0472 DSC_0486 DSC_0498 DSC_0506

 

 

 

 

 

Відбулися відкриті уроки для абітурієнтів-2019 та батьків

DSC_0179

8 вересня на підготовчому відділенні Університету відбулися відкриті уроки для абітурієнтів 2019 року.

Такого типу захід проводиться на підготовчому відділенні кілька років поспіль і підтверджується набутим досвітом як найбільш ефективний профорієнтаційний та інформаційно-роз’яснювальний.

DSC_0187

Мета відкритих занять, насамперед, ознайомити батьків з процесом навчання, дати їм відчути себе на місці своєї дитини: написати конспект, відповісти на запитання викладача, розв’язати тести у форматі ЗНО, відпрацювати чотири пари. Натомість абітурієнти мають можливість упродовж цього дня визначити для себе шлях підготовки до складання ЗНО – Інтернет, школа, репетитор або підготовче відділення. Адже вибір завжди ускладнюється тим, що вивчення опису програми або заочне знайомство з викладачем на сайтах закладів освіти найчастіше не дає вступнику повного розуміння того, що ж саме чекає його на заняттях. Повною мірою оцінити якість та темпи навчання можна тільки в аудиторії.

Цього року можна було відвідати заняття з історії України (канд.істор.н. Загороднюк Т.С.), у тому числі для денного відділення (доц. Ляшенко І.В.), української мови та літератури (ст. викладач Сапожнікова О.В.), а також з розбору типових помилок власного висловлювання як частини іспиту ЗНО з української мови й літератури (викл. Вакульчук С.П.), англійської мови (доц. Михайленко О.О.), географії (викл. Дорошук В.А.), фізики (доц. Коваленко А.В.).

DSC_0336А заняття з хімії (під керівництвом доц. Грабчук Г.П.) цього року проводилося в іншому форматі: запрошено було випускників минулих років – студентів 1-го курсу: Войтенко Маргариту, Гребень Марію, Горбаток Катерину, Ребенко Катерину, а також студентів 3-го курсу Університету: Кириленко Лілію, Голованя Дениса, Соколову Богдану – які поділилися своїм власним досвідом успішного (на 195+) складання ЗНО.

Лекційні аудиторії корпусу механіко-математичного факультету, де відбувався захід, не вміщували гостей; їх приїхало з різних куточків України понад шістсот. Це майбутні студенти та їхні батьки з майже усіх регіонів України – від Ужгорода – до Мелітополя, і від Сум до Криму.

Наприкінці уроків заохочені до навчання мали змогу поставити запитання щодо подальшої роботи, а також спланувати графік занять.

Текст: Олена Сапожнікова
Фото: Поліна Власенко

IMG_4844Шевченко Софія, абітурієнтка Інституту міжнародних відносин, поділилася своїми враженнями

Одинадцятий клас – дуже відповідальна пора, адже в майбутньому мене і моїх однолітків чекає вступ до закладу вищої освіти. Для того щоб вступити в бажаний університет на омріяний факультет треба скласти дуже важливий екзамен ЗНО. І коли постає питання про складання, мабуть, кожен розуміє, що без підготовки не впоратися. Тому, дізнавшись про підготовче відділення в КНУ імені Тараса Шевченка, я одразу пішла туди на відкриті уроки з історії України, української мови та курс «Як успішно скласти ЗНО ». По-перше, треба зазначити те, що уроки тривають як пара в університеті, тобто це підготує нас до майбутнього навчання. По-друге, я відразу дізналася про необхідне, яке було мені важливе для підготовки до ЗНО. Також дуже сподобався курс «Як успішно скласти ЗНО», адже розповідали нам про екзамен не просто вчителі, а випускники, які після закінчення підготовчого відділення успішно склали ЗНО й поступили в омріяний виш. Я сподіваюсь, що після підготовки я отримаю бажаний результат.
Бажаю всім успіхів!

DSC_0146 DSC_0192 DSC_0271 DSC_0291 DSC_0400 DSC_0110 DSC_0111 DSC_0114 DSC_0122 DSC_0127 DSC_0143 DSC_0151 DSC_0153 DSC_0155 DSC_0161 DSC_0186 DSC_0190 DSC_0195 DSC_0203 DSC_0206 DSC_0218 DSC_0219 DSC_0223 DSC_0249 DSC_0257 DSC_0261 DSC_0272 DSC_0273 DSC_0277 DSC_0286 DSC_0310 DSC_0340 DSC_0390 DSC_0387 DSC_0347

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 липня випускникам ПВ – абітурієнтам коледжів Університету вручено Свідоцтва про нарахування додаткових балів

DSC_0044

Олександр Кочанов – випускник ПВ. Здобув максимальні 12 балів з математики

5 липня на підготовчому відділенні для громадян України відбулася подія – вступникам, які планують навчатися в коледжах Університету, за підсумками навчання було вручено Свідоцтва, які підтверджують їхні особливі успіхи у засвоєнні знань на підготовчому відділенні. Це Свідоцтво дає вступникам додаткові бали до конкурсої оцінки.

На підготовчому відділенні впродовж року готувалися до вступу в Оптико-механічний і Геологорозвідувальних технологій коледжів і до складання державної підсумкової атестації учні 9-х класів. Цього року кількість таких слухачів складала близько ста осіб, 50 учнів, подолавши поріг у 7 балів за результатами підсумкової атестації, здобули 4 конкурсних бали, дванадцять з них – з грамотою за особливі успіхи в навчанні.

Випускників вітали представники підготовчого відділення - І. В. Ляшенко, Коледжу геологорозвідувальних технологій - Т. Ю. Заверталюк, викладач української мовита Оптико-механічного коледжу – М. В. Герасимович.

Найбільший бал з математики – а це 12 балів! – за результатами підсумкової атестації здобув абітурієнт Оптико-механічного коледжу Кочанов Олександр. Відмінника навчання вітали по-особливому радо, зичили успіхів під час вступу на обрану спеціальність.

Текст: Олена Сапожнікова
Фото: Юлія Погодіна

DSC_0040 DSC_0045 DSC_0053 DSC_0062 DSC_0069 DSC_0058 DSC_0065 DSC_0056 DSC_0049 DSC_0064 DSC_0047