Новини

Розпочав свою роботу Лекторій під час зимових канікул

DSC_0449

26 грудня на підготовчому відділенні стартував лекторій з підготовки до складання ЗНО з української мови та літератури, математики, історії України та англійської мови. Абітурієнти з Києва, Київської (Васильків, Мархалівка, Мар’янівка), Хмельницької (Дунаївці), Луганської (Рубіжне) областей готуватимуться до складання іспитів 4 дні до Нового року (26 – 29 грудня), і чотири дні – після (2 – 5 січня).

DSC_0451У кабінетах, де тривають заняття, пахне мандаринами та ялинкою, і ледве чутно, як ручки ходять по бланках тестування. У перший день майбутні студенти писали контрольну роботу, аби викладачі університету визначили їхній рівень підготовки до ЗНО, а в наступні дні – систематизуватимуть і закріплюватимуть уже здобуті школярами знання.

Серця тих, хто сьогодні розпочали заняття на лекторії, сповнені теплими мріями щодо вступу до Київського національного університету, а саме: на факультети кібернетики, фізики, економіки, історії, географії та багато інших. Разом із викладачами вони долають сходинки до мети швидко та результативно. Тож нехай 32 години навчального матеріалу з кожного обраного предмета нададуть упевненості нашим абітурієнтам в своїх силах та стануть чудовим подарунком до новорічних свят!

Текст і фото: Поліна Власенко

 

 

 

 

 

 

 

Стартувала 5-місячна програма підготовки до ЗНО

DSC_0509

10 листопада розпочали роботу групи вечірньої та суботньої форм навчання терміном у 5 місяців для тих абітурієнтів, що складатимуть ЗНО (в тчому числі, і в магістратуру), а це 80 годин з кожного обраного предмета: української мови й літератури, математики, історії України, хімії, біології, фізики, англійської мови, географії.

Найкращу підготовку до складання тестів зовнішнього незалежного оцінювання можна здійснити на підготовчому відділенні Університету, і це вже перевірено роками спостережень за успіхами наших випускників.

Слухачі підготовчого відділення працюють з досвідченими викладачами, повторюючи теоретичний матеріал, тренуючи розв’язання тестів, пишучи обов’язкові тестові контрольні, такі самі за формою, як і тести ЗНО, вчаться розпоряджатися відведеним часом, щоб встигнути заробити якомога більше балів, відвідують відкриті уроки.

Здійснюйте підготовку до ЗНО в Університеті Шевченка! До нас ще можна долучитися!

Текст і фото: Олена Сапожнікова

DSC_0498 DSC_0513 DSC_0524 DSC_0523 DSC_0493 DSC_0525

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Учні Тиврівського ліцею пройшли посвяту в Київському університеті

DSC_0486

25 жовтня підготовче відділення, в особі доц. Ірини Ляшенко, приймало в Червоному корпусі Університету близько 70 учнів, учителів та директора Тиврівського ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі науки. Посвята в першокурсники (а це учні 8-х класів) в нашому навчальному закладі для тиврівців стало вже традицією.

DSC_0530Тиврівський ліцей – найкращий заклад середньої освіти Вінниччини, він дає змогу здобути освіту понад державний освітній мінімум, здійснює науково-практичну підготовку обдарованої учнівської молоді.

Ліцей, який очолює Подзігун Андрій Михайлович, учитель географії, основ економіки, кандидат педагогічних наук, спеціаліст вищої категорії, учитель-методист, відмінник освіти України, у своїй структурі має 4 факультети: фізико-математичний, філологічний, природничий, гуманітарний. Педагогічний колектив – учителі вищої категорії, відмінники освіти, учителі-методисти. У ліцеї вчаться обдаровані діти з майже усієї Вінниччини. Серед вихованців навчального закладу багато дипломантів та переможців Всеукраїнських олімпіад, конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт Малої академії наук з математики, хімії, фізики, географії, біології, української мови та літератури.

Більшість ліцеїстів у Києві вперше, тому ця подорож до столиці та до найкращого Університету країни для них – справжнє свято. Школярі відвідали Музей історії Університету та Зоологічний музей, пройшлися Червоним корпусом, розглядаючи портрети видатних випускників Університету, поговорили у форматі запитання-відповіді в одній з аудиторій. Кульмінацією подій стало вручення залікових книжок ліцеїстам.

Текст: Олена Сапожнікова
Фото: Ірина Мордвінова

DSC_0456

DSC_0475 DSC_0477 DSC_0480 DSC_0488 DSC_0490 DSC_0491 DSC_0497 DSC_0503 DSC_0508 DSC_0517 DSC_0531 DSC_0533 DSC_0541 DSC_0552 DSC_0560 DSC_0561 DSC_0572 DSC_0588 DSC_0591 DSC_0601 DSC_0609 DSC_0614

 

 

 

 

 

 

 

 

ПВ взяло участь у Десятій міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті»

IMG_896223 – 25 жовтня відбулася Десята міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» в Київському палаці дітей та юнацтва.

Організували та провели виставку Компанія «Виставковий Світ» за підтримки Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України.

Міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» – найбільший в Україні професійний форум освітніх, наукових і науково-технічних інновацій, який з 2009 року представляє досягнення та кращий досвід національних і закордонних закладів освіти; експозиції виробників і постачальників навчального обладнання та технічних засобів, інноваційних програм і рішень для освіти; науково-практичні конференції, семінари, презентації з актуальних проблем розвитку освіти.

Мета виставки – сприяти освітній реформі шляхом узагальнення й поширення педагогічного досвіду та інноваційних розробок, створити творче середовище для педагогів, фахівців і науковців із обговорення нагальних проблем та визначення ефективних шляхів успішного формування національної системи освіти міжнародного рівня, поінформувати абітурієнтів і батьків про підготовку до ЗНО, умови прийому на навчання, напрями підготовки, організацію практик і стажувань.

Цього року в роботі виставки взяло участь 550 учасників із 25 регіонів України, Чехії, Словаччини, Польщі, Болгарії, США, Франції.

Київський національний університет уже не перший рік теж бере активну участь у роботі цього заходу. Підготовче відділення активно запрошує старшокласників здійснити підготовку під керівництвом досвідчених викладачів Університету до ДПА, вступних іспитів до коледжів та до ЗНО на різних формах навчання: вечірній та денній (по суботах), перевірити свої знання на лекторіях під час канікул.

Слухачі підготовчого відділення відвідали Національну оперу України

IMG_890821 жовтня слухачі підготовчого відділення для громадян України в межах програми з української літератури, що виноситься на ЗНО, переглянули «Наталку Полтавку» в Національній опері України.

Хто не переймався долею Наталки Полтавки, читаючи однойменний твір Івана Петровича Котляревського? Хто не захоплювався розумною, працьовитою, моторною дівчиною-красунею? Ну хто не бажав їй щастя? Хто не пишався Наталчиним прагненням бути вільною в шлюбі з коханим Петром?

Так, «малоросійська опера на дві дії» нікого не залишала байдужим, не залишає й дотепер, а історії цього кохання майже двісті років, оскільки написана вона була в 1819 році, того самого року почалася й сценічне життя цього твору.

«Я сам 33 роки слухав “Наталку”, – говорив видатний актор і режисер ХІХ ст., виконавець ролі Виборного, Іван Карпенко-Карий. – Багато води утекло в море забуття… тисячі драматургічних п’єс спочивають вічним сном, забуті навіки, а “Наталку” вивчили напам’ять мало не всі слухачі… У чому сила п’єси, у чому її чаруюча душу краса?»

На ці та інші запитання після перегляду вистави в Національній опері України спробували відповісти слухачі підготовчого відділення.

«Наталка Полтавка» – серйозний твір про прекрасну душу народу і його щедре серце, світлий розум і гірке безталання, про стосунки між простими людьми, написаний народною розмовною мовою та прикрашений народними піснями.

Текст: Олена Сапожнікова
Фото: Альбіна Лозовська

IMG_8967Враженнями від почутого й побаченого поділився Павло Строюк, слухач денної форми навчання підготовчого відділення

«Як незвично все-таки приходити до мармурових зал Оперного театру, сідати в ложе, оббиті червоним оксамитом, і під грім оркестру спостерігати на сцені тихий сільський закуточок, одягнутих у невибагливі селянські свити акторів на тлі мальовничих полтавських пейзажів, слухати Возного, чию мову явно не назвеш шекспірівською, а також народні українські пісні під пафосний акомпанемент класичних музичних інструментів.

А по закінченню опери, коли затихає шелест аплодисментів, раптом усвідомлюєш, що то була всього-на-всього гра, вистава, що вона вже закінчилась, і час іти додому. Передивляючись «Наталку Полтавку», поневолі забуваєш про ті двісті років, що відділяють наші дні від днів Наталки й Петра; можливо, саме тому ця п’єса успішно відмічатиме своє двохсотріччя під радісні оплески тисяч глядачів по всій країні. Деяким людям, особливо нам, киянам, іноді так хочеться відірватися від запруджених автівками галасливих вулиць міста і перенестися до тихого українського села, коли воно ще не перетворилося на частину міської агломерації або аграрний центр, а було місцем, де люди просто жили та не переймалися турботами решти світу. Нам приємно дивитись на їхні радощі й печалі, горе й щастя, на їхню впертість та, зрештою, добросердечність, виявлену, здавалося б, навіть такими хитрими та підступними персонажами, як Возний та Виборний, пізнавати у героях п’єси поведінку своїх знайомих або людей із сучасного українського суспільства, адже наш народ майже не змінився відтоді, хіба що більшістю своєю переселився із сіл до міст…

Ну а само по собі п’єса залишає лише світлі почуття добра та щирості до ближніх. Однозначно, її пишна кінцівка не викликала негативних емоцій у жодного глядача… щоправда, може, тільки розчарування, бо швидко минув час. Як по мені, уже тільки цього й достатньо, аби стверджувати, що «Наталка Полтавка» – геніальний твір. Не те, щоби він був дуже глибокодумним, абощо: у ньому не можна знайти ані влучних питань, ані вичерпних відповідей, але, тим не менш, він геніальний своїм гумором, щирістю та справжністю, а тому так подобається всім нам.

Візьміть та спитайте у пересічного британця, чи знає він, хто такий граф Паріс, або Гораціо, чи Лаєрт, – і він навряд чи зможе відповісти, хіба що то буде якийсь неабиякий шекспірознавець. Зате, гадаю, кожен українець пізнає, кому належать слова «теє-то, як його», а ще, напевне, нема таких, хто не знає пісні «Ой під вишнею, під черешнею». Тож попри всю свою не претензійність та простоту, «Наталка Полтавка», безумовно, є геніальним твором. І я упевнений, що поки існуватиме український народ, на сценах українських театрів завжди лунатиме Наталчин спів, а проспівані хором слова…

Коли хочеш буть щасливим,
То на Бога полагайся;
Перенось все терпеливо
І на бідних оглядайся, –
завжди губитимуться в гуркоті оплесків тисяч радісних та усміхнених глядачів».

DSC01419 DSC01412 DSC01417 IMG_8966 IMG_8976

 

 

 

 

 

 

 

Одинадцятикласники Херсонського фізико-технічного ліцею в Університеті

 

DSC_0446

19 жовтня підготовче відділення зустрічало в Головному корпусі Університету учнів 11-х класів Херсонського фізико-технічного ліцею.

DSC_0494Учні цього навчального закладу вже не перший рік відвідують Університет Шевченка. Мета візиту – познайомити ліцеїстів з найкращим закладом вищої освіти України, з його факультетами та інститутами, умовами вступу, навчання, проживання, перспективами працевлаштування студентів, зокрема природничих факультетів.

Цього разу вчителі зорганізували й привезли до Києва близько 40 вихованців навчального закладу не просто охочих до мандрівок, а майбутню науково-технічну еліту нашої країни. Відомо, що випускники Ліцею успішно складають ЗНО, беруть участь і перемагають у Всеукраїнських предметних олімпіадах, конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України та інших наукових заходах для школярів. Мрії сьогоднішніх старшокласників цього ліцею – завоювати кращий Університет країни.

Університет залюбки приймає таких відвідувачів, адже сподівається на те, що випускники таких шкіл, професійно підготовлені й свідомі у своєму виборі,

Програма відвідування Університету передбачала зустріч у холі, загальне знайомство з Університетом, відвідання Музею історії Університету, хімічного факультету, прогулянку коридорами та аудиторіями із заходом до студентської їдальні, спілкування у форматі запитання-відповідь.

Текст: Олена Сапожнікова

Фото: Владислав Нашко, учень 11-го фізико-математичного класу Ліцею

DSC_0449 DSC_0452 DSC_0456 DSC_0457 DSC_0459 DSC_0460 DSC_0468 DSC_0474 DSC_0477 DSC_0479 DSC_0482 DSC_0490 DSC_0493

 

 

 

 

 

 

 

 

На Київщині тривають Ярмарки професій для старшокласників

IMG_8745Підготовче відділення та коледжі Університету продовжують відвідувати ярмарки професій Київщини. 10 жовтня вони відбулися в центрах зайнятості Білої Церкви та Переяслава-Хмельницького.

Центри зайнятості цих населених пунктів відвідали школярі 8 – 11-х класів. Загальна кількість склала близько 1000 учнів та їхніх батьків. Усі присутні потребували інформації, яка є для них актуальною й необхідною, а саме: про Правила прийому на 2019 рік, факультети, інститути та коледжі, умови вступу, особливості навчання та безліч іншого, що буде корисним для цьогорічних вступників.

Великий вплив на вибір професій є відвідування профорієнтаційних заходів. Ми допомагаємо визначитися зі спеціальністю, а також надаємо можливість ефективно підготуватися до ЗНО на різноманітних формах навчання на підготовчому відділенні.

Юнаки й дівчата, обираючи професію, мають вирішити важливе питання – де можна її набути. Вибір навчального закладу значною мірою впливає на все подальше життя людини. Тут не можна покладатися на випадковість, квапитися. Необхідне найсерйозніше ставлення до цієї проблеми як батьків, так і самих учнів. Людина повинна робити те, до чого має хист і здібності. Таку працю вона виконуватиме найкраще. Це принесе користь і людині, і всьому суспільству.

Запрошуємо на навчання до кращого закладу вищої освіти України! Зробіть і свій вибір!

Текст: Олена Сапожнікова

IMG_8735 IMG_8736 IMG_8739 IMG_8734 IMG_8728 IMG_8727 IMG_8725

 

 

 

 

 

Початок нового навчального року для слухачів денної форми навчання

DSC_04232 жовтня на підготовчому відділенні розпочався навчальний рік для слухачів денної форми навчання. 

Цього року денне форма навчання розпочала роботу в складі груп з української мови й літератури, історії України, математики, хімії, біології, географії, англійської мови. 

Основний контингент складають випускники закордонних закладів та учні шкіл екстернів, а це значить, що більшість слухачів денної форми навчання не мають досвіду складання ЗНО, а дехто має опанувати весь курс дисциплін. 

Ця форма навчання зібрала слухачів із різних міст і сіл України: Києва та області, Кам’янки  та Корсуня-Шевченківського Черкаської області, Кривого Рогу, Одеси та кількох міст тимчасово окупованої території АР Крим. 

Попереду 250 годин навчання з кожного обраного предмета, по 6 контрольних на зразок контрольних ЗНО, екскурсії, відвідування театрів, музеїв, участь в інших освітніх заходах підготовчого відділення. 

Текст: Олена Сапожнікова 

DSC_0409 DSC_0413 DSC_0427 DSC_0428 DSC_0429 DSC_0420 DSC_0419 DSC_0432

 

 

 

 

 

 

 

 

Представники Університету взяли участь у Ярмарках професій в Обухові й Броварах

IMG_830920 вересня співробітники деканатів підготовчого відділення та коледжів Університету Шевченка брали участь у ярмарках професій Обухова й Броварів.

Ярмарки професій і вакансій, що проходять в Київській області періодично (2 тури: восени й навесні) – це унікальна можливість для випускників, 9- та 11-класників загальноосвітніх середніх шкіл, гімназій та ліцеїв, визначитися з майбутньою професією, обрати заклад освіти до душі і за покликанням, поспілкуватися з представниками цих навчальних закладів, дізнатися про форми та методи навчання, відкрити для себе професію, а також вирішити де і як готуватися до ДПА і ЗНО.

У приміщеннях Центрів зайнятості, де відбуваються такі заходи, біля столиків провідного вишу збиралися вчителі, школярі, їхні батьки, щоб послухати про наші факультети, форми навчання, перспективи працевлаштування та форми підготовки до складання ДПА, ЗНО і творчих випробувань в Університеті.

Підготовче відділення запрошувало на вечірню й суботню форми навчання, лекторії під час канікул, які проводить підготовку цьогорічного абітурієнта та абітурієнтів наступних років, закликали відвідати 29 вересня Всеуніверситетський день відкритих дверей КНУ EXPO 2018, а представники коледжів (Оптико-механічного і Геологорозвідувальних технологій) охоче розповідали про перспективні та дуже важливі спеціальності.

Ці заходи відвідало понад 1200 учнів шкіл Броварів та Обухова, а також сіл Броварського (Заворичі, Рудня, Погреби, Русанівка, Світильня, Гоголів, Плоске, Красилівка, Требухів, Зазим’я, Калинівка, Мокрець, Шевченкове, Тарасівка) та Обухівського (Підгірці, Копачів, Германівка, Креничі, Семенівка, Трипілля, Халеп’я, Перше Травня, Старі Безрадичі, Красне, Великі Дмитровичі) районів.

Запрошуємо на навчання до Київського національного університету імені Тараса Шевченка!

Текст: Олена Сапожнікова
Фото: Роман Панасюк

IMG_8270 IMG_8276 IMG_8289 IMG_8302 IMG_8303 IMG_8304 IMG_8306 IMG_8314

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

На підготовчому відділенні розпочався навчальний рік

 DSC_0507

15 вересня на підготовчому відділенні для громадян України розпочався новий навчальний рік – стартували групи з 8-місячним терміном навчання з усіх дисциплін, за якими абітурієнти-2019 складатимуть ЗНО, а це з української мови та літератури, англійської мови, історії України, географії, математики, фізики, хімії, біології, а також розпочато підготовку до творчого конкурсу освітньої програми «аудіовізуальне мистецтво» в Інституті журналістики.

Наші навчальні програми відповідають вимогам Українського центру оцінювання якості освіти, а методи навчання, що застосовують викладачі, дозволяють оволодіти всіма необхідними знаннями для успішного складання іспитів.

Навчання триває 120 годин, а це тридцять тижнів по дві пари кожного обраного предмета.

Контингент ПВ цього року – це 10-, 11-класники загальноосвітніх шкіл, гімназій ліцеїв Києва та інших міст та сіл України, як-от: Біла Церква, Ірпінь, Бровари, Черкаси, Рівне, Чернігів, Кривий Ріг, Житомир. Важливо констатувати, що склад слухачів цього року поповнився і слухачами Літньої школи майже у повному складі.

Для абітурієнтів, які ще не визначилися, де здійснити підготовку до ЗНО, радимо поквапитися та не вагатися з вибором – приходити на підготовче відділення та разом із нашими досвідченими викладачами готуватися до іспитів та творчих випробувань.

Текст: Олена Сапожнікова
Фото: Поліна Власенко

DSC_0418 DSC_0423 DSC_0427 DSC_0429 DSC_0432 DSC_0442 DSC_0458 DSC_0464 DSC_0472 DSC_0486 DSC_0498 DSC_0506