Новини

Добіг кінця зимовий лекторій

96a9db915a93fedbc8fa3cb7b1f518f7_trizub_dlya_novogodney_yelki_01

5 січня завершив свою роботу лекторій під час зимових канікул.

Слухачі з Києва та регіонів України прослухати курс лекцій з української мови й літератури, англійської мови, математики та історії України впродовж восьми канікулярних днів, що складає 32 академічні години з кожного обраного предмета. Слухачі мали змогу перевірити набуті в школі знання, написати тестові контрольні роботи та проаналізувати їх під керівництвом досвідчених викладачів Університету. Заняття під час такої форми роботи з абітурієнтом, як лекторій зорієнтовані на вимоги програм ЗНО з різних предметів.

У переддень завершення занять адміністрація та викладачі бажали успіхів у навчанні та складанні іспитів, запрошували на навчання в Університет та пригощали слухачів новорічними солодкими подарунками.

Текст: Олена Сапожнікова

 

 

 

Розпочав заняття зимовий лекторій

DSC_0272

26 грудня в складі груп української мови й літератури, історії України, англійської мови та математики розпочав заняття зимовий лекторій підготовчого відділення.

DSC_0266Мета лекторію під час зимових канікул – перевірити набуті при підготовці до ЗНО знання, визначитися з темами, які ще не достатньо опрацьовані, щоб встигнути до тестування їх надолужити, написати контрольні тести з наступним їх аналізом і ще раз переконатися в правильному виборі професії та навчального закладу.

Цього року зимовий лекторій, як і зазвичай, зібрав старшокласників з різних регіонів України: м. Києва та Київщини (с. Софіївська Борщагівка, с. Хотів), Черкас, Сум, Житомира, Миколаєва, Вінниччини (смт. Теплик), Полтавщини (м. Кременчук), Чернігівщини (м. Мена), Дніпропетровщини (м. Дніпра, м. Кривий Ріг), Донеччини (м. Краматорськ, м. Покровськ), Херсонської області (М. Гола Пристань), Хмельницької області (м. Камянець-Подільський).

Бажаємо успіхів у навчанні! 

 DSC_0292

DSC_0288 DSC_0290 DSC_0289 DSC_0281 DSC_0276 DSC_0261 DSC_0255 DSC_0254 DSC_0248 DSC_0247 DSC_0242

 DSC_0278

 

 

 

 

 

Відбулися збори для батьків абітурієнтів фізико-математичних ліцеїв

DSC_026716 грудня відбулися збори для батьків абітурієнтів фізико-математичних ліцеїв, асоційованих з Університетом, з метою роз’яснення окремих положень Правил прийому на ОС бакалавра, цілей і завдань роботи підготовчого відділення та шляхів отримання додаткових балів за олміпіади (міжнародних, Всеукраїнських, конкурсів-захистів Малої академії наук, Олімпіад Університету).

Організатор зборів доц. Ірина Ляшенко розповіла про основні положення та нововведення Правил прийому на навчання до Університету в 2018 році, роз’яснила батькам порядок одержання додаткових балів за результатами підсумкової атестації для спеціальностей, яким надається оосблива підтримка держави. Наприкінці зборів батьки змогли отримати відповідід на питання.

Фото: Юлія Погодіна 

DSC_0254 DSC_0256 DSC_0268

 

 

 

 

 

Старшокласники Енергодара Запорізької області в Університеті

DSC_025013 грудня в Головному корпусі Університету відбулася зустріч зі старшокласниками загальноосвітніх шкіл Енергодара Запорізької області.

Учні 11-х класів завітали до Університету Шевченка з метою знайомства з головним вишем країни, його факультетами та інститутами, умовами прийому на навчання.

DSC_0318

Зустріч зі школярами організувала та провела доцент Ірина Ляшенко, під час якої розповіла про історію створення Київського університету, архітектурну пам’ятку ХІХ ст. – Головний корпус, студентські традиції, та зосередилася на формах навчання на підготовчому відділенні, зокрема для віддалених від Києва регіонів існують такі форми підготовки до ЗНО та контролю знань, як лекторії під час зимових та весняних канікул.

До роботи з абітурієнтами були залучені співробітники Приймальної комісії, які роз’яснювали умови вступу до Університету цього року.

Слід зазначити, що такі екскурсії – не рідкість, оскільки в українських школярів зростає інтерес до здобуття освіти саме в нашому навчальному закладі.

Текст: Олена Сапожнікова

Фото: Вікторія Грицун 

DSC_0247 DSC_0268

DSC_0301DSC_0264 DSC_0263 DSC_0260 DSC_0300 DSC_0271 DSC_0326 DSC_0329 DSC_0330

 

 

 

 

 

 

 

 

24 листопада відбулася екскурсія слухачів підготовчого відділення до будинку Уряду

DSC_0159

24 листопада слухачі денної та вечірньої форм навчання підготовчого відділення для громадян України здійснили екскурсію до Музею історії урядів України.

DSC_0183

З метою кращого засвоєння програми ЗНО з історії України слухачами ПВ, абітурієнтами Інституту міжнародних відносин, історичного факультету та всіх охочих Ірина Ляшенко організувала екскурсію до Музею історії урядів України, що знаходиться в будинку Уряду України.

DSC_0157

Експозиція Музею розповідає про діяльність урядів, які діяли на території сучасної України від 1917 року до наших днів. У Музеї демонструються матеріали, пов’язані з діяльністю колишніх керівників урядів нашої держави, копії важливих документів, нагороди, фото.

У залах Музею відтворено інтер’єр робочого кабінету Голови Ради Міністрів УРСР, де можна побачити стіл, шафу, телефонні апарати, сейф, годинник і навіть вміст деяких шухлядок.

У залі, присвяченому незалежній Україні, розміщено державні Прапор України та малий Державний Герб України, можна ознайомитися з текстом Акта проголошення незалежної України від 24 серпня 1991 року, побачити портрет першого Прем’єра-міністра Вітольда Фокіна.

На сьогодні у Будинку Уряду працюють Прем’єр-міністр, віце-прем’єр-міністри, Міністр Кабінету Міністрів України, частина підрозділів кількох міністерств.

Своїми враженнями від побаченого та почутого поділилася слухачка ПВ, абітурієнтка ФІТу Надія Гавриленко.
Нам пощастило побувати у Будинку Уряду – також відомому як Кабінет Міністрів України, але, як нам пояснили, Кабінетом Міністрів є саме люди, які там працююсь, а не сама будівля.

DSC_01921До речі, це найбільший за площею адміністративний будинок у Києві, у що не складно повірити, переконавшись на власному досвіді – це просто нескінченність коридорів і дверей.
Неймовірні секрети ховає в собі установа за сімома замками: на вході всі, в тому числі працівники, проходять через металошукач, охоронці перевіряють їх сумки, документи (або використовується спеціальний пропуск для входу і виходу). На поверхах розміщено ще кілька пунктів перевірки.
Самих секретів нам, звісно, не показали – хоча, все ж таки, трішки ми зазирнули за завісу таємниці.
Ми відчули себе і міністрами, і журналістами, посидівши на їх місцях, ознайомившись з процесом проведення прес-конференцій і засідань, технічним забезпеченням цих подій і деякими тонкощами роботи, коли опинилися в Залі Засідань і приміщенні проведення прес-конференцій – нам дуже пощастило, що під час екскурсії вони були не зайняті. Між іншим, хочу зазначити, що крісла там дуже зручні.
Також ми відвідали Музей історії урядів, де ознайомилися з діяльністю урядів і окремих прем’єр-міністрів, переглянули документальний історичний фільм, побували у реконструкції робочого кабінету Голови Ради Міністрів УРСР і побачили у роботі стару систему зв’язку між поверхами: спочатку ніхто з нас навіть не звернув на неї уваги, але потім нам продемонстрували, як у спеціальній коробочці, що рухається на спеціально створеному для неї підйомнику, можливо було передати два кілограми чого завгодно на будь-який поверх лише за дві хвилини.
Для мене, і, сподіваюся, для всіх інших теж, екскурсія виявилася надзвичайно цікавою, про що ми повідомили у книзі відгуків у Музеї, заодно залишивши свій «слід» у історії.

DSC_0164 DSC_0167 DSC_0171 DSC_0178 DSC_0179 DSC_0180 DSC_0189 DSC_0196 DSC_0207 DSC_0211 DSC_0212 DSC_0208 DSC_0214 DSC_0215 DSC_0217 DSC_0225 DSC_0228 DSC_0233

 

 

 

 

Учні Херсонського фізико-технічного ліцею в гостях у підготовчого відділення Університету

DSC_0298

20 листопада підготовче відділення вітало в Головному корпусі Університету учнів Херсонського фізико-технічного ліцею, з яким є угода про співпрацю. Цей навчальний заклад уже не перший рік відвідує наш Університет. Мета візиту – познайомити ліцеїстів з найкращим вищим навчальним закладом країни, з його факультетами, умовами вступу, навчання, проживання, перспективами працевлаштування студентів, академічної мобільності тощо.

Цього разу приїхало до Києва 16 десятикласників навчального закладу, майбутньої науково-технічної еліти нашої країни.

«Фізико-технічний ліцей Херсона – загальноосвітній навчальний заклад ІІ-ІІІ ступеню навчання, який виховує національну науково-технічну еліту, здійснює профільну та допрофесійну підготовку учнів. Місія ліцею – плекання національної науково-технічної еліти шляхом виховання гармонійно розвиненої, національно свідомої, творчої особистості випускника; конкурентною якістю якої є високий рівень інформаційно-технічної та гуманітарної підготовки, соціальна і професійна компетентність і мобільність, уміння ініціювати, підтримувати та здійснювати інноваційні технології, брати участь у процесах соціального, економічного, індустріального та інформаційно-технічного розвитку нашої держави», – так записано в Уставі навчального закладу.

Відомо, що випускники ліцею успішно складають ЗНО, беруть участь і перемагають у Всеукраїнських предметних олімпіадах, конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України, Турнірі юних фізиків та інших наукових заходах для школярів. Мрії сьогоднішніх старшокласників цього ліцею – завоювати найкращий виш країни.

DSC_0284

Університет залюбки приймає таких відвідувачів, адже сподівається на те, що випускники таких шкіл, професійно підготовлені й свідомі у своєму виборі, стануть нашими студентами.

Програма зустрічі з ліцеїстами передбачала зустріч у холі, загальне знайомство з Університетом, відвідання Музею історії Університету та Зоологічного музею, спілкування з Ляшенко Іриною у форматі запитання-відповідь.

Текст: Олена Сапожнікова

Фото: Вікторія Грицун

DSC_0157 DSC_0169 DSC_0177 DSC_0178 DSC_0181 DSC_0185 DSC_0196 DSC_0199 DSC_0206 DSC_0218 DSC_0228 DSC_0239 DSC_0250 DSC_0260 DSC_0261 DSC_0268 DSC_0270 DSC_0278 DSC_0290

 DSC_0498 DSC_0480

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розпочали роботу групи 5-місячної форми навчання для абітурієнтів бакалаврату

DSC_0067

11 листопада розпочали роботу групи вечірньої та суботньої форм навчання терміном 5 місяців для абітурієнтів бакалаврату, а це 80 годин з кожного обраного предмета: української мови й літератури, математики, історії України, хімії, біології, фізики, англійської мови за рівнями В1 і В2, географії.

DSC_0006Найкращу підготовку до складання тестів зовнішнього незалежного оцінювання можна здійснити на підготовчому відділенні Університету, і це вже перевірено роками спостережень за успіхами наших випускників.

Слухачі підготовчого відділення працюють з досвідченими викладачами, повторюючи теоретичний матеріал, тренуючи розв’язання тестів, пишучи обов’язкові тестові контрольні, такі самі за формою, як і тести ЗНО, вчаться розпоряджатися відведеним часом, щоб встигнути заробити якомога більше балів, відвідують відкриті уроки.

Наші викладачі радять будувати свою підготовку за принципом «теорія – практика»: повторили розділ – потренувалися. Якщо тема нескладна, досить порозв’язувати по ній тести, а якщо виникають труднощі – виконувати розгорнуті вправи з підручників і посібників. У вільний час рекомендується пройти тести попередніх років, вони є у вільному доступі в Інтернеті, і «підтягувати хвости» за складними темами. Ще дуже важлива порада – стежити за часом, оскільки на виконання всіх завдань дається певна кількість хвилин відповідно до характеристики того чи іншого тесту, тож засиджуватися над ними не можна.

Здобути такі навики допомагають наші викладачі на заняттях.

Цього року на ПВ майже щомісяця стартують нові навчальні групи. Кожен може обрати форму навчання до вподоби. Для мешканців інших, віддалених від Києва міст, влаштовуються три види лекторію: зимовий, весняний та літня школа для абітурієнтів наступного року.

Здійснюйте підготовку до ЗНО в найкращому навчальному закладі України!

Текст і фото: Олена Сапожнікова

DSC_0068 DSC_0082 DSC_0077 DSC_0072 DSC_0069 DSC_0071 DSC_0059 DSC_0051 DSC_0052 DSC_0013 DSC_0012 DSC_0030 DSC_0074 

 

 

 

Слухачі денної форми навчання в Національній опері України

IMG_20171101_200253

1 листопада слухачі денної форми навчання відвідали Національну оперу України. З метою кращого засвоєння навчального матеріалу з української літератури підготовче відділення організовує для слухачів походи до театрів Києва. Так, цього разу наші слухачі переглянули оперу «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка за однойменним твором Івана Котляревського.

Для відвідувачів нашого сайту, а особливо для батьків слухачів денного відділення, презентуємо фотозвіт цього культурного заходу.

Автори фото: Тетяна й Сергій Загороднюки

IMG_20171101_190119 IMG_20171101_190150 IMG_20171101_195732 IMG_20171101_195914

 

 

 

 

Слухачі підготовчого відділення під час канікул відвідали музеї Університету

DSC_0024

1 листопада слухачі вечірньої та по суботах форми навчання відвідали музеї Університету. Своїми враженнями від побаченого й почутого поділилася Гавриленко Надія.

DSC_0094Чи існує людина, яка ніколи не мріяла подорожувати у часі? Мати унікальну і дивовижну можливість спостерігати за життям, що було століття, тисячоліття тому, а може й усього світу одразу, щоб дізнатися, переконатися або довести самому собі: минуле не перетворюється на ніщо, а просто продовжує жити у своєму окремому світі, неначе в іншій країні, у яку ти можеш будь-якої миті поїхати – хіба це не привабливо? Хтось скаже, що це мрії фантастів, але насправді, така подорож доступна кожному, просто мало хто замислюється про це.

Тож ми подорожували у часі. Наша фантастична машина переміщення – це стіни Головного корпусу Університету імені Тараса Шевченка. І минулі часи – не єдине, що ми там побачили. Ми побачили сьогодення, долучилися до нього.

Будівля Університету вражає красою не тільки ззовні (хто не захоплювався яскравим червоним корпусом?), а й зсередини (а там був далеко не кожний). Найперше помічаєш яскраві вітражі й картини, вишукані сходи та колони. Коридори створюють справжній лабіринт, але не страшний і ворожий, якими зазвичай здаються лабіринти: килими додають затишку, а світло ллється через численні вікна, що виходять у двір – теж дуже красивий. На стінах розташовані картини видатних діячів культури і науки.

Музей історії Університету знаходиться у приміщенні, де раніше була католицька церква. Тепер тут зібрана величезна кількість фотознімків, макетів і речей, за якими можна побачити розвиток цього навчального закладу від заснування в 1834 році – макет першого корпусу, розклад занять, форма учнів – і аж до наших часів. Серед експонатів також є одна з перших фотокамер, друкарська машинка, астрономічні прилади, комп’ютер минулого століття – усе це ілюструє різнобічність наук, якими займається Університет. Приміщення поділено на два рівні, на першому – власне музей, на другому ми подивилися картини Надії Нікіфорової, створені до двохсотріччя від дня народження Т. Шевченка в унікальному стилі: більше сотні маленьких картин, кожна з яких може бути самостійною, створюють ще одну, велику.

Наша наступна зупинка – Зоологічний музей. Це найстарший музей міста Києва і один з найбільших зоологічних музеїв України. У це не складно повірити: колекція експонатів зібрана, справді, величезна. Це всі живі організми, починаючи від найпростіших – губок, і закінчуючи відомими (і не відомими до цього дня) нам ссавцями. Сотні метеликів, жуків. Десятки риб. Ціла зала, заповнена птахами. Змії, гризуни, вовки, ведмеді… Усе одно, що побувати в усіх частинах світу одразу – ми познайомилися з їх «мешканцями» і дізналися багато нового. Величезне враження справляють скелети великих тварин. Можливо, це одні з останніх подібні експонати у світі – більше немає майстрів, котрі цим займаються.

На довершення екскурсії по Університету, ми зазирнули до їдальні, щоб переконатися: там усе в такому самому вишуканому стилі, неначе міні-ресторан. Знайти їдальню дуже просто: як почуєте смачний запах, то йдіть на нього. Значно складніше вийти звідти!

Зарядившись позитивними враженнями, ми покинули стіни Університету, але з надією повернутися. 

DSC_0007 DSC_0017 DSC_0020 DSC_0013 DSC_0039 DSC_0045 DSC_0046 DSC_0050 DSC_0052 DSC_0069 DSC_0081 DSC_0094 DSC_0095 DSC_0097

 

 

 

 

 

З 11 листопада розпочитається 5-місячний курс підготовки до ЗНО

DSC_0082

 Приймаються учні старших класів та всі охочі

Підготовка здійснюється з усіх загальноосвітніх дисциплін, які виносяться на зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) та вступні випробування.
Навчання на вечірній та суботній формі здійснюється у вигляді теоретичних занять та тренувальних тестувань під керівництвом викладачів Університету. Кількість тестувань залежить від обраного терміну навчання.
На заняттях слухач опановує форму та зміст завдань з кожної дисципліни, опрацьовує тактичні прийоми раціонального використання часу та поведінки під час випробувань.
Підготовче відділення дає можливість своїм слухачам систематизувати та поглибити знання, професійно зорієнтуватися, а також здобути додаткові рейтингові бали.
Заняття спрямовані на систематизацію здобутих знань. Навчальним планом передбачено 2 контрольні тестування.

 DSC_0024   

Термін навчання – 5 місяців - 80 акад. год. з кожної обраної дисципліни (по 4 акад. год. щотижня).

Початок занять:
вечірня форма навчання – 13 листопада 2017 р.
суботня форма навчання – 11 листопада 2017 р.

Години занять:
- вечірня форма навчання – з 17:00 до 19:50;
- суботня форма навчання – з 9:00 до 18:20 за розкладом.

Вартість навчання на одному предметі становить 3500 грн. за курс.

З програмами курсів можна ознайомитись за посиланнями:

* Іноземні мови поділяються на рівні В1 та В2.
В2 – для учнів тих шкіл, що вивчали іноземну мову на профільному рівні.


Для абітурієнтів, що здобували освіту російською мовою і потребує мовної адаптації, підготовче відділення організовує групу підготовки до ЗНО з математики зі змішаною мовою навчання. Викладання здійснюється російською мовою із впровадженням термінів українською мовою, з метою швидшого оволодіння науковою лексикою, ща має стати запорукою успішного складання іспитів.

 

DSC_0974

Випускникам підготовчого відділення, які готувалися до вступу на математичні, природничо-наукові та інженерно-технічні спеціальності, а також успішно склали Підсумкову атестацію, рішенням Приймальної комісії та Правилами прийому до Університету в поточному році може бути встановлена вага додаткового коефіцієнта – до 5% конкурсного бала (див.: Порядок нарахування додаткових балів http://pv.univ.kiev.ua/?page_id=62).

Перелік документів:

  • паспорт та ідентифікаційний код платника за навчання (для неповнолітніх) для укладання договору
  • паспорт (або свідоцтво про народження) та ідентифікаційний код (за наявності) слухача
  • 2 фотокартки розміром 3×4 см.

Запис:
пр. Глушкова, 4-е (корпус механіко-математичного факультету), к. 612, 711
(ст. м. «Виставковий центр»)
вул. Володимирська, 60 (Головний (Червоний) корпус Університету), к. 165
(ст. м. «Університет», «Площа Льва Толстого»)

Тел.:         (044) 239-31-08;  521-35-82
Тел.моб.: (093) 746-18-65; (066) 263-70-12; (068) 604-47-43
Факс:        (044) 239-32-63; 259-05-41
E-mail:      prep_depart@ukr.netpvknu@mail.univ.kiev.ua