Новини

Триває набір на 5-місячну програму підготовки до ЗНО

Уже 4 грудня розпочинається 5-місячний курс підготовки до ЗНО!‼️

Запрошуємо 11-класників (а за бажанням і 10-класників) на 5-місячну програму підготовки до складання ЗНО.

✅5-місячний курс підготовки (80 акад. год. з кожної обраної дисципліни − по 4 акад. год. щотижня) адресовано учням старших класів, розраховано на підготовленого слухача.

📌Це реальна можливість:
📊оцінити свої знання – програма підготовки передбачає 2 тестування, що моделюють формат проведення ЗНО
📙систематизувати і поглибити знання з предметів, які Вам необхідні для вступу
👩🏼‍🎓👨🏻‍🎓відчути себе студентом Університету, здобуваючи знання у його викладачів та займаючись у його стінах
⌚️обрати зручний графік навчання (на підготовчому відділенні КНУ 6-денний тиждень: з понеділка по п’ятницю заняття відбуваються з 17.00 до 19.50, у суботу – з 9.00 до 18.20), що дає можливість навчатися також і іногороднім)
💼професійно зорієнтуватися
➕здобути додаткові бали на спеціальності, що підтримуються державою (математичні, природничо-наукові та інженерно-технічні).

📝Підготовка здійснюється з усіх загальноосвітніх дисциплін, які виносяться на зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). На заняттях слухачі опановують форму та зміст завдань з кожної дисципліни, опрацьовує тактичні прийоми раціонального використання часу та поведінки під час випробувань.

📍Вартість навчання на 1 предметі становить 5700 грн. за курс (80 акад.год.).

📌Запис за адресою:
– пр. Глушкова, 4-е (корпус механіко-математичного факультету), к. 711 (ст. м. «Виставковий центр»)
– вул. Володимирська, 60 (Головний (Червоний) корпус Університету), к. 165 (ст. м. «Університет», «Площа Льва Толстого»)

Додаткова інформація:
📞Тел.: (044) 239-31-08; 521-35-82
(093) 746-18-65; (066) 263-70-12; (068) 604-47-43
📩E-mail: prep_depart@ukr.net, pvknu@mail.univ.kiev.ua


Докладніше за посиланням: http://pv.univ.kiev.ua/?page_id=799

Як підготуватися до творчого конкурсу?

Якщо Ви мрієте у майбутньому стати відомим теле- або радіоведучим, топовим журналістом та фахівцем з телевізійної творчості або просто хочете оволодіти унікальними знаннями і вміннями, то ця можливість саме для Вас.
20 листопада розпочинається курс підготовки до творчого конкурсу для вступу на освітню програму «Ведучий програм телебачення» за спеціальністю «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво». Підготовка відбуватиметься під керівництвом досвідченого викладача ННІ журналістики та передбачатиме допомогу в обранні текстів для читання та декламування, їхнього розуміння, тренування вимови і риторики та інших творчих здібностей, якими повинен володіти журналіст.
Під час навчання у Вас буде можливість значно розвинути свої вміння та навички вільно, логічно і грамотно викладати свої думки, потренувати творчу уяву, фантазію, режисерську винахідливість, здатність до перевтілення та роботи перед камерою, покращити знання принципів інтонування та орфоепічних норм мови, начитаність, ерудицію, літературний смак, контактність, уміння вибудувати спілкування з аудиторією тощо.
Зазвичай далеко не всім вступникам вдається пройти доволі складне випробування у формі творчого конкурсу. Проте, як зазначають випускники підготовчого відділення, які вже є успішними студентами ННІ журналістики, безперечно, після ретельної фахової підготовки вони не мали зайвих труднощів із вступним іспитом.

Запрошуємо на навчання майбутніх абітурієнтів, які мають бажання якісно та ретельно підготуватися до творчого вступного випробування і стати на крок ближчими до омріяної спеціальності.

Докладніше за посиланням: http://pv.univ.kiev.ua/?page_id=799

Відбулася екскурсія історичним Києвом

3 серпня абітурієнти, які навчаються на програмі підготовки до вступу в заклади вищої освіти України для молоді із тимчасово окупованих територій у Підготовчому відділенні для громадян України Київського національного університету імені Тараса Шевченка мали нагоду стати учасниками пішохідної екскурсії Стародавнім Києвом, яку провів для них кандидат історичних наук, доцент історичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка Юрій Гоман. 

Такі екскурсії на підготовчому відділенні проводяться регулярно, адже їхньою метою є не тільки побачити наживо та доторкнутись до найдавніших архітектурних пам’яток Києва,  але головне ‒ сприяти кращому засвоєнню навчального матеріалу з історії України, щоб слухачі вміли краще розпізнавати ілюстрований матеріал під час складання ЗНО і не тільки. Але ця екскурсія була дещо особливою, адже реалізовуючи проект щодо молоді з Криму та Донбасу, ми враховуємо інтереси тих, хто був позбавлений не лише доступу до освітнього, але й культурного та мовного простору України. Наше знайомство з містом стало самобутньою та пізнавальною частиною культурно-освітньої програми для слухачів підготовчих курсів.

Екскурсія почалася з огляду однієї з найстаріших площ Києва ‒ Контрактової площі Подолу, яка за часів Київської Русі була торгово-ремісничим осередком міста. Спочатку увагу слухачів привернув  пам’ятник українському гетьманові реєстрового козацтва Петру Конашевичу-Сагайдачному. Екскурсанти пригадали, що Петро Конашевич був меценатом православних братств та опікуном братських шкіл, а також те, що Сагайдачний ‒ це було його прізвисько, яке він отримав завдяки умінню влучно стріляти з лука (Сагайдак ‒ сагайдак для стріл). 

Далі слухачі звернули увагу на будівлю Києво-Могилянської академії.  Як відомо, у 1632 році митрополит Петро Могила об’єднав Братську і Лаврську школи в колеґіум з осідком на Подолі. Братський колеґіум швидко і потужно розвивався, зокрема за підтримки вищезгаданого гетьмана Петра Сагайдачного, і вже в останній чверті XVII століття дістав статус академії. Але, на жаль, у 1817 році вона була закрита. Проте у 1991 році всього за три тижні після прийняття акту про незалежність Україна проголосила відновлення діяльності Академії, від якої, здавалося, й слідів не залишилось. І на фундаментах створеного колись Галшкою Гулевичівною, Петром Сагайдачними, Петром Могилою, Іваном Мазепою повстав Національний університет «Києво-Могилянська академія», де і сьогодні студенти здобувають вищу освіту.

Після цього усі звернули увагу на один з найдавніших фонтанів Києва ‒ криницю-фонтан під назвою «Самсон». Вважається, що перший басейн для води тут спорудили ще за часів Київської Русі. Тоді на цьому місці знаходився резервуар, з якого брали воду жителі Подолу. Вода стікала з сусіднього Андріївського узвозу і по дерев’яному жолобу потрапляла в ємність. А у 1749 році вирішили відремонтувати стару систему водопостачання і тут збудували круглу ротонду на чотирьох опорах, схожу на невеликий павільйон. Під ротондою встановили фонтан ‒ фігуру ангела c чашею в руці, з якої текла вода, а на даху двометрову статую апостола Андрія з хрестом у руці з позолоченої міді. Тоді цей фонтан назвали «Феліціан», автором його проєкту був Іван Григорович-Барський.  Через деякий час фігуру ангела замінили фігурою Самсона, виконаною з дерева, який роздирає пащу леву.

Далі група екскурсантів наблизилась до ансамбля Покровської церкви, який сховався у затишку під Андріївською горою, та ознайомилися з пам’яткою українського бароко, церквою Покрови Пресвятої Богородиці.  Сучасний храм був зведений у 1766-1772 роках за проєктом майстра українського бароко Івана Григоровича-Барського. У другій половині XVIII століття він був головним архітектором київського магістрату. Збудував видатний київських архітектор дійсно дуже багато, але більшість фахівців серед усіх його творів  називають Покровський храм найкращим. Крім того, Покровська церква вважається одним з кращих зразків українського бароко.

Церква збудована за принципом українських дерев’яних храмів. Як, ніби, козацький храм, але втілений у камені. Художнє переосмислення народної української архітектури бачимо і у декоративному оздобленні Покровської церкви – чітко простежуються українські мотиви, але незважаючи на це, усі фахівці підкреслюють неймовірну гармонійність синтезу українського народного стилю із європейським бароко. Також звернули увагу на характерну для храмів, присвячених Покрові, велику кількість віконних прорізів – у Покровській церкві їх аж 34.

Ознайомившись із цією архітектурною пам’яткою, екскурсанти рушили далі  Андріївський узвозом. Далі звернули увагу на пам’ятку барочної архітектури та монументального живопису середини ХVIII ст. ‒ Андріївську церкву. Вона була збудована у 1747-1762 роках за проєктом видатного архітектора Бартоломео Растреллі, а в 2009 році почалась наймасштабніша за три століття реставрація церкви, яка тривала 11 років. Дивовижна гармонія форм і навколишнього ландшафту, чіткі пропорції та довершеність ліній здобули їй як архітектурній пам’ятці світового значення загальне визнання і славу.

У центрі площі біля Андріївської церкви ніхто не оминув увагою відомий пам’ятник улюбленим героям фільму «За двома зайцями»: Проні Прокопівні та Голохвастову, біля яких усі охочі звісно ж зробили фото на згадку.

Далі усі ознайомились із пам’яткою архітектури ХХ століття, розташованою на Київській горі ‒ Національним музеєм історії України, який у майбутньому запланували обов’язково відвідати, адже він вартує окремої значної екскурсії. Але слухачі звернули увагу на колекцію так званих кам’яних баб ‒ «вартових українського степу», які знаходяться на вільному просторі навколо приміщення музею. 

Важко не звернути увагу, що на Старокиївській горі переплелися епохи і віри. Це і слов’янський Акрополь, і резиденція київських князів, і «колиска Києва і усієї Київської Русі», місце, звідки пішла «Земля Руська». У дохристиянський період язичники тут поклонялися ідолам на капищі, а при «Граді Володимира», в часи Хрещення Русі, тут була побудована перша кам’яна церква Київської Русі ‒ Десятинна церква, будівля якої до наших днів не зберіглася. Вона вважається першою кам’яною церквою Київської Русі, яку було зруйновано під час монгольського штурму Києва 1240 року. Залишки фундаменту Десятинної церкви разом із містом Володимира є пам’яткою національного значення.

Далі група екскурсантів рушила на найвищу точку Верхнього міста, де розташувався Софійський собор. Це пам’ятка української архітектури та монументального живопису другого десятиріччя ХI ст. (1011‒1018), одна з небагатьох уцілілих споруд часів Київської Русі, одна з найголовніших християнських святинь Східної Європи та історичний центр Київської митрополії, яка особливо славиться своїми фресками та мозаїками. Собор занесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. 

Завершилася екскурсія біля Золотих воріт, без яких неможливо уявити собі Київ,  пам’ятки, яка нерозривно пов’язана з містом та є його символом. Золоті ворота ‒ пам’ятка оборонної архітектури Київської Русі ХІ століття. Свою назву вони одержали за аналогією із Золотими воротами в Константинополі. Цей в’їзд до міста був парадним, а отже, й найбільш важливим, через ці ворота прибували посли інших держав, найважливіші гості князя. Їх вважають «дорогоцінним залишком давньої величі й слави Києва». 

Завдяки цікавій та пізнавальній екскурсії слухачі підготовчих курсів з тимчасово окупованих територій змогли краще ознайомитися з історичним Києвом, освіжити та трохи поглибити раніше отримані знання, а також дізнатися багато додаткових цікавих фактів про історію міста та його визначні пам’ятки.  

11-класникам: 18 вересня стартує річна програма підготовки до вступу

Запрошуються 11-класники (за бажанням і 10-класники) на 8-місячну програму підготовки до складання ЗНО, а також до творчого конкурсу (на спеціальність “ведучий програм телебачення” Інституту журналістики)

8-місячний курс – це реальна можливість:

  • систематизувати і поглибити знання з предметів, які Вам потрібні для вступу
  • оцінити свої знання – програма підготовки передбачає 3 тестування, що моделюють форму ЗНО
  • відчути себе студентом Університету, займаючить у його стінах і здобуваючи знання у його викладачів
  • обрати зручний графік навчання (на підготовчому відділенні КНУ 6-денний тиждень: з понеділка по пятницю заняття з 17.00 до 19.50, у суботу – з 9.00 до 18.20), що дає можливість навчатися також і іногороднім)
  • здобути додаткові бали на спеціальності, що підтримуються державою

Вартість навчання на 1 предметі становить 6100 грн. за курс (120 акад.год.).

Початок занять 18 вересня.

Запис за адресою:
– пр. Глушкова, 4-е (корпус механіко-математичного факультету), к. 711 (ст. м. «Виставковий центр»)
– вул. Володимирська, 60 (Головний (Червоний) корпус Університету), к. 165 (ст. м. «Університет», «Площа Льва Толстого»)

Додаткова інформація:
Тел.: (044) 239-31-08; 521-35-82
(093) 746-18-65(066) 263-70-12(068) 604-47-43
E-mail: prep_depart@ukr.netpvknu@mail.univ.kiev.ua

Більш докладно про програму: 
http://pv.univ.kiev.ua/?page_id=799

ДЕННА ФОРМА НАВЧАННЯ – учням шкіл екстернів та випускникам минулих років

Денна форма навчання адресована випускникам закордонних шкіл, учням шкіл екстернів та випускникам минулих років, які прагнуть покращити результати ЗНО, здобуті в попередні роки

Слухачі ПВ матимуть можливість здобути знання та навички, що будуть гідною запорукою в складанні ЗНО-2022, отримати більше інформації про Університет, його інститути та факультети, освітні програми та спеціальності для свідомого вибору професії.
Підготовка здійснюється з усіх загальноосвітніх дисциплін, які виносяться на ЗНО та вступні випробування.
Навчання на денній формі відбувається у формі теоретичних занять та тестувань (проміжних та підсумкових). Усього під час навчання слухачі проходять по 6 тренувальних тестів з кожної дисципліни. Заняття відбуваються щодня.

❗️Початок занять 1 жовтня. Термін навчання: 8 місяців 
❗️Вартість навчання становить 7700 грн. за курс навчання на 1 предметі (250 акад.год.).

Більш докладно за посиланням:
http://pv.univ.kiev.ua/?page_id=795

Запис:
пр. Глушкова, 4-е (корпус механіко-математичного факультету), к. 711

(ст. м. «Виставковий центр»).      

Тел.: (044) 239-31-08; 521-35-82
Тел.моб.: (093) 746-18-65(066) 263-70-12(068) 604-47-43
Факс: (044) 239-32-63; 259-05-41
E-mail: prep_depart@ukr.netpvknu@mail.univ.kiev.ua

Молодь із тимчасово окупованих територій обирає Університет Шевченка

Університет імені Тараса Шевченка, беручи участь у конкурсі серед багатьох закладів вищої освіти України, виборов право брати участь у державній програмі «Забезпечення реінтеграції молоді з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя». 
Реінтеграція молоді з тимчасово окупованих територій України є одним з пріоритетних напрямків діяльності нашої держави, яка сприятиме миру в майбутньому. Реалізуючи проект стосовно молоді з Криму і Донбасу, ми враховуємо інтереси тих, хто був позбавлений доступу до освітнього, культурного, мовного простору України. 
Завдання підготовчих курсів із української мови, літератури, історії України, математики, англійської мови – підготовка до вступних іспитів та навчання на факультетах та інститутах нашого університету та інших закладах вищої освіти України, а головне – адаптація до студентського середовища.
На сьогодні 18 юнаків і дівчат обрали саме Університет Шевченка з-поміж багатьох університетів країни – і такий успішний набір стався завдяки злагодженій співпраці з поширення інформації про програму на окуповані території та заохочення молоді вчитися саме в нас ректора Володимира Бугрова, проректора з гуманітарних питань Інни Степанець, завідувача підготовчого відділення для громадян України Ірини Ляшенко. 
На підготовчому відділенні молодь отримує підготовку з предметів, що виносяться на іспит і знання з яких необхідно активізувати впродовж двох місяців навчання, братиме участь у культурно-освітній програмі, спортивній й програмі з психологічної підтримки.
Перший тиждень перебування в Університеті групі слухачів літніх курсів запам'ятається яскравими подіями – це й знайомство з учасниками Літньої школи під час солодкого столу на честь випуску, це й перші пари з викладачами, які одностайно відзначили зацікавленість хлопців і дівчат у навчанні, і театралізована екскурсія до Головного корпусу та Музеїв Університету, під час якої сталася зустріч із ректором Володимиром Бугровим, який особисто чимало доклав зусиль для реалізації цієї програми саме в нашому Університеті. 
Ректор Університету та викладачі підготовчого відділення для громадян України щиро сподіваються, що ця програма сприятиме розв'язанню проблеми реінтеграції та дозволить створити відповідні умови для мотивації молоді з окупованих територій переїхати до інших регіонів України та стати повноцінними носіями української ідентичності та європейських цінностей.

Літня школа завершує навчання

29 червня, у переддень завершення навчання в Літній школі, стало приємним сюрпризом для слухачів. Адміністрація підготовчого відділення й викладачі організували солодкий стіл як привітання з успішним завершенням навчальних програм, освітньо-культурної програми, написанням підсумкової атестації й випуском.

Цього року завершення Літньої школи збіглося із початком курсів для молоді з тимчасово окупованих територій, які готуються до вступу в заклади вищої освіти України. Під час спільного заходу слухачі підготовчого відділення – і випускники, і початківці – знайомилися, радо вітали один одного, вільно обмінювалися інформацією, знаходили спільні теми для невимушеної бесіди.

Викладачі дякували за плідну роботу випускників, хвалили за наполегливість і завзятість у навчанні, а новим слухачам бажали успіхів у навчанні й підготовці до вступних випробувань. У свою чергу слухачі Літньої школи дякували викладачам за якісну підготовку до ЗНО, гостинність та турботу, що панували під час роботи Літньої школи. Й усі разом домовлялися про спільну екскурсію до Головного навчального корпусу та Музею історії Університету Шевченка, яка відбудеться 30 червня.

Старшокласники Хмельницького в гостях в Університету імені Тараса Шевченка

8 червня підготовче відділення для громадян України вітало в Головному корпусі Університету учнів міста Хмельницького. Екскурсія до кращого закладу вищої освіти України стала можливою в умовах послаблення карантинних заходів.

Мета візиту – познайомити старшокласників з Університетом Шевченка, з його факультетами, умовами вступу, навчання, проживання, перспективами працевлаштування студентів, академічної мобільності.

Університет залюбки приймає таких відвідувачів, адже сподівається на те, що випускники шкіл, професійно зорієнтовані, свідомо оберуть спеціальності й у майбутньому стануть нашими студентами.

Школярі Хмельницького спочатку відвідали Музей історії Університету, а потім спілкувалися з доцентом підготовчого відділення Іриною Ляшенко, ставили їй запитання, зокрема стосовно підготовки до ЗНО, яку можна здійснити в умовах віддаленості від столиці під час лекторіїв на канікулах узимку, навесні й в Літній школі.

ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ МОЛОДЬ З ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ

Запрошуємо молодь із тимчасово окупованих територій  на програму підготовки до вступу в заклади вищої освіти України 

Підготовче відділення для громадян України Київського національного університету імені Тараса Шевченка запрошує молодь, що мешкає на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, АР Крим та в місті Севастополь, міст і селищ лінії зіткнення і хоче пов’язати своє майбутнє із закладами освіти України.

Програма підготовчих курсів передбачає:

1. Підготовку до вступу та навчання в закладах вищої освіти України, систематизацію набутих у школі знань та усунення розбіжностей у шкільних програмах за допомогою викладачів Університету.

Учасники програми прослухають курс лекцій і практичних занять з української мови, української літератури, математики, історії України, англійської мови в обсязі 225 академічних годин.

Термін навчання: з 29 червня до 31 серпня 2021 року.

2. Реінтеграцію в українське середовище за допомогою волонтерів із числа студентів та Психологічної служби Університету, організацію культурних і спортивних заходів та психологічних тренінгів із групою підтримки.

3. Забезпечення стипендією в розмірі 4588,00 грн. на місяць та безоплатним місцем у гуртожитку університетського Студмістечка.

УМОВИ:

На навчання приймається молодь, яка здобула загальну середню освіту і проживає на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, АР Крим та місті Севастополь, міст і селищ лінії зіткнення.

Документи розглядаються в освітніх центрах КРИМ-Україна та ДОНБАС-Україна при Київського національному університеті імені Тараса Шевченка з 1 червня по 20 червня 2021 року.

Докладніше про порядок подання документів та отримання запрошення на сайті освітніх центрів за посиланням: https://vstup.knu.ua/#educational_center-1

Додаткова інформація про курси:

Сайт підготовчого відділення: http://pv.univ.kiev.ua

Тел.:         (044) 239-31-08;  521-35-82
Тел.моб.: (093) 746-18-65; (066) 263-70-12; (068) 604-47-43
Факс:        (044) 239-32-63; 259-05-41
E–mail:      prep_depart@ukr.net, pvknu@mail.univ.kiev.ua

Facebook: Підготовче відділення для громадян України КНУ імені Тараса Шевченка // https://www.facebook.com/pv.univ.kiev

Instagram:prep_department_knu

Telegram: https://t.me/prepdep_KNU

ЗАПРОШУЄМО АБІТУРІЄНТІВ КОЛЕДЖІВ НА ІНТЕНСИВНУ ПІДГОТОВКУ ДО ВСТУПНИХ ІСПИТІВ

DSC_0485 2

1-12 липня працюватиме Літній лекторій для абітурієнтів коледжів

Оптико-механічний та Геологорозвідувальних технологій коледжі є структурною частиною Університету імені Тараса Шевченка. Щоб вступити до цих навчальних закладів, потрібно добре підготуватись.

DSC_0563 2

Цей лекторій надає можливість проконтролювати знання, одержані в школі, надолужити програму з математики, історії України та української мови, предметів, що виносяться на випробування.

Безумовно, щось уже призабуто, тому Літній лекторій – це хороший спосіб відновити знання в пам`яті, повторити все, удосконалити та дізнатися набагато більшого, ніж за шкільною програмою. А тоді можна спокійно складати вступні випробування, бути впевненим у собі, своїх силах.

Термін навчання: 9 днів: 36 акад. год. з кожної дисципліни.
Години занять: з 9.00 до 15.10

Вартість навчання на одному предметі становить 1850 грн за курс.

Навчальним планом передбачено 1 тренувальне тестування. 

З програмами курсів ознайомитись за посиланням:
Укр._мова_36_год 
Математика_36_год 
Iсторiя_Украiни_36

DSC_1112

 Слухачам літнього лекторію підготовчого відділення надається гуртожиток.

Перелік документів для запису:

* паспорт та ідентифікаційний код платника за навчання (для неповнолітніх) для укладання договору
*паспорт / ID-картка, 2 фотокартки розміром 3×4 см та ідентифікаційний код слухача

Запис:

пр. Глушкова, 4-е (корпус механіко-математичного факультету), к. 711
(ст. м. «Виставковий центр»)
вул. Володимирська, 60 (Головний (Червоний) корпус Університету), к. 165
(ст. м. «Університет»)
Тел.:         (044) 239-31-08;  521-35-82
Тел.моб.: (093) 746-18-65; (066) 263-70-12; (068) 604-47-43
Факс:        (044) 239-32-63; 259-05-41
E-mail:      prep_depart@ukr.netpvknu@mail.univ.kiev.ua

Facebook: Підготовче відділення для громадян України КНУ імені Тараса Шевченка // https://www.facebook.com/pv.univ.kiev/

Instagram: prep_department_knu

Telegram: https://t.me/prepdep_KNU

Два тижні минуть швидко, та вони залишать слід у серцях наших слухачів і впевненість у правильному виборі навчальних закладів – коледжах Університету.

DSC_0498 2
DSC_0505 2
DSC_0510 2
DSC_0513 2
DSC_0515 2
DSC_0517 2
DSC_0531 2
DSC_0536 2
DSC_0537
DSC_0547 2
DSC_0548 2
DSC_0552 2