Новини

УВАГА! Карантинні заходи!

Коронавірус

З метою запобігання захворювань, викликаних коронавірусом COVID-19, згідно з наказом ректора та рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я, на підготовчому відділенні з 12 березня 2020 року призупиняється проведення очних заходів освітнього характеру. Обмеження будуть діяти до 3 квітня 2020 року.

Для абітурієнтів, які мали бажання перевірити свої знання на весняних канікулах, повідомляємо, що Лекторій цього року не відбудеться.

Для слухачів всіх програм підготовки ПВ (до ЗНО і ДПА) навчання триває шляхом дистанційної комунікації з викладачем.

Адміністрація підготовчого відділення просить із розумінням поставитися до ситуації, зберігати спокій та бути соціально відповідальними.

 

 

 

В Університеті – учні Європейського колегіуму м. Києва

DSC_0499

21 лютого до Київського національного університету імені Тараса Шевченка завітали учні 10-11-х класів Європейського колегіуму.

Ця зустріч стала можливою в межах інформаційно-роз’яснювальної програми, за якої підготовче відділення для громадян України знайомить школярів з історією Університету, особливостями вступу і навчання на окремих спеціальностях, перевагами здобуття вищої освіти саме в нашому закладі. Цього разу Університет представляли доцент історичного факультету Людмила Круглова, викладач підготовчого відділення для громадян України Тетяна Загороднюк та доцент економічного факультету Світлана Шибіріна.

Спочатку учні відвідали Музей історії Університету, де їм розповіли історію навчального закладу та його традиції.

А потім гості Університету мали змогу поставити запитання стосовно структури навчального закладу, його факультетів та інститутів, зокрема про освітні програми економічного факультету, в інформації про який були особливо зацікавлені випускники колегіуму, а також можливості підготуватися до вступних іспитів та до ЗНО на підготовчому відділенні, правило прийому до Університету, стосовно практики, спортивних секцій та дозвілля в Університеті.

Час для спілкування промайнув швидко. Велич Головного корпусу, його стіни, що пам’ятають багатьох усесвітньо відомих постатей, цікава історія та гостинність Університету не могли залишити байдужими школярів, їхні очі горіли бажанням навчатися в нашому Університеті.

DSC_0484 DSC_0487 DSC_0488 DSC_0489 DSC_0490 DSC_0493 DSC_0495 DSC_0503

 DSC_0509

 

 

 

 

 

Розпочав свою роботу лекторій під час зимових канікул – 2020

 

fullsizeoutput_5bb0

 

26 грудня на підготовчому відділенні (відділ навчання громадян України) розпочав роботу лекторій під час зимових канікул – одна з форм роботи з абітурієнтами.
Щороку на канікулах лекторій збирає старшокласників Києва та регіонів України, щоб перевірити набуті в школі знання та переконатися, чи достатньо абітурієнт підготувався до ЗНО. Під час лекторію можна надолужити втрачене, проаналізувати вивчене, написавши контрольні тести і, звісно, ще і ще раз переконатися в правильному виборі своєї майбутньої спеціальності та ЗВО.
Тож, у перший день лекторію відбувається знайомство з Університетом та його викладачами; сьогодні майбутні студенти писали пробний тест з української мови і літератури (обов’язкового ЗНО для всіх абітурієнтів), англійської мови, математики, історії України, аби викладачі визначили їхній рівень підготовки до ЗНО, а в наступні дні – систематизуватимуть і закріплюватимуть уже здобуті школярами знання. 
Робота в аудиторії триватиме до 30 грудня (без вихідних), і відновиться 2 січня після Нового 2020 року.
Цього року у роботі лекторію беруть участь випускники шкіл з таких регіонів України: Києва та області (Буча, с. Крюківщина), Дніпра та області (Кривий Ріг), Рівненської області (Вараш), Полтави та області (Лохвиця), Черкаської області (Умань), Харківської області (Лозова), Донецької області (Новодонецьке, Мирноград), Луганської області (Лисичанськ), Вінницької області (с. Ковалівка), а також з Чернівців, Одеси та Житомира.

fullsizeoutput_5bad fullsizeoutput_5bae fullsizeoutput_5ba2 fullsizeoutput_5ba0 fullsizeoutput_5b9f fullsizeoutput_5b9e fullsizeoutput_5b9d fullsizeoutput_5baa fullsizeoutput_5ba8 fullsizeoutput_5ba9 fullsizeoutput_5b96 fullsizeoutput_5ba1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Осінній тур ярмарків професій

IMG_3873

Підготовче відділення, Оптико-механічний коледж, Коледж геологорозвідувальних технологій та Сектор інформаційного забезпечення Університету беруть активну участь у ярмарках професій Києва і Київщини.

Восени цього року ці підрозділи Університету проводили профорієнтаційну роботу зі старшокласниками Ірпеня, Вишневого, Обухова, Василькова, Переяслава, Білої Церкви, а також брали участь в «Успішному одинадцятикласнику», яке проводить ZNO ua і куди з’їжджаються старшокласники з усієї України. Загалом, у вересні-листопаді 2019 року нашою роботою було охоплено близько 2000 старшокласників України.

Юнаки й дівчата, обираючи професію, мають вирішити важливе питання – де можна її набути. Вибір навчального закладу значною мірою впливає на все подальше життя людини. Тут не можна покладатися на випадковість і квапитися. Необхідне найсерйозніше ставлення до цієї проблеми як батьків, так і самих учнів. Людина повинна робити те, до чого має хист і здібності. Це принесе користь і людині, і суспільству.

Відвідуючи такого роду заходи, старшокласники мають можливість одночасно отримати інформацію про різні навчальні заклади, умови навчання, умови вступу, вартість навчання та інші насущні запитання.

А ми запрошуємо на навчання до кращого закладу вищої освіти в Україні – Університету. Зробіть і свій вибір!

IMG_3872 IMG_3876 IMG_3875 IMG_3874 IMG_3877 IMG_3878 IMG_3879 IMG_4741 IMG_4491 IMG_4744 IMG_4753 IMG_4759 IMG_4766

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відбулася посвята в ліцеїсти учнів Тиврівського ліцею в Шевченковому університеті

 

IMG_4051

10 жовтня підготовче відділення в особі Ірини Ляшенко приймало в стінах Червоного корпусу Університету першокурсників-восьмикласників, учителів та директора Ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі науки міста Тиврова Вінницької області.

Для цього навчального закладу Вінниччини стало вже традицією проводити посвяту в першокурсники із врученням залікових книжок в стінах найкращого навчального закладу країни.

Тиврівський ліцей-інтернат поглибленої підготовки в галузі науки – один з найкращих навчальних закладів Вінницької області, орієнтований на розвиток профільного навчання для учнів Вінниці й сільської місцевості. Навчальний заклад дає змогу здобути освіту понад державний освітній мінімум, здійснює науково-практичну підготовку здібної учнівської молоді.

IMG_4132

Щороку випускники ліцею успішно складають ЗНО, здобувають високі бали, перемагають у рейтингу під час вступу до закладів вищої освіти. Щороку випускники ліцею стають студентами різних факультетів Університету Шевченка.

«Зі стін ліцею вийшли сотні талановитих випускників, і немає сумніву в тому, що вихованці ліцею стали добрими, духовно багатими людьми, які понесли у світ посіяні тут в їхніх душах зерна любові до всього рідного», – каже про своїх випускників директор навчального закладу Андрій Михайлович Подзігун.

Ліцей у своїй структурі має 4 факультети: фізико-математичний, філологічний з поглибленим вивченням англійської і німецької мов, природничий, гуманітарний. У ліцеї вчаться діти з майже усієї Вінниччини, у тому числі діти-сироти, напівсироти, постраждалі внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, з малозабезпечених і неповних родин.

IMG_3889Педагогічний колектив – учителі вищої категорії, відмінники освіти, учителі-методисти. Педагоги навчального закладу живуть, працюють та навчають дітей за таким гаслом: «Профільне навчання як розвиток потенційних можливостей учнів з урахуванням їхніх пізнавальних інтересів та нахилів». Тож не дивно, що серед вихованців навчального закладу багато дипломантів та переможців Всеукраїнських олімпіад, конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт Малої академії наук з математики, хімії, фізики, географії, біології, української мови та літератури.

Більшість ліцеїстів у Києві вперше, тому ця мандрівка до столиці та найкращого Університету країни для них – справжнє свято. Школярі відвідали наші музеї: історії Університету та Зоологічний, а потім відбулася бесіда у форматі запитання-відповіді в одній з аудиторій Університету з Іриною Валеріївною Ляшенко, доцентом підготовчого відділення, а в 204-й аудиторії – урочисте вручення залікових книжок ліцеїстам. Наостанок – смачний обід у студентській їдальні.

Гуляючи коридорами Головного корпусу, розглядаючи портрети видатних випускників Університету, директор ліцею побачив свою випускницю – нині студентку юридичного факультету, і ця несподівана зустріч була ще одним хвилюючим моментом цих відвідинах.

Час минув швидко, залишилися радісні емоції й сподівання, що знайомство з Університетом своєї мрії учням Тиврівського ліцею надовго запам’ятається. Тож за кілька років ми чекаємо в кращому закладі вищої освіти країни на вдячного, розумного та професійно підготовленого студента.

Текст: Олена Сапожнікова

 IMG_3881 IMG_3895 IMG_3906 IMG_3911 IMG_3939 IMG_3960 IMG_4009 IMG_4056

 

 

 

 

 

На підготовчому відділенні відбулися відкриті уроки для абітурієнтів-2020 та їхніх батьків

DSC_0745

14 вересня на підготовчому відділенні Університету відбулися відкриті уроки для учнів 11-х класів.

Мета відкритих занять, насамперед, – ознайомити батьків з процесом навчання, дати їм відчути себе на місці своєї дитини: написати конспект, відповісти на запитання викладача, відпрацювати чотири пари. Натомість абітурієнти мали вподовж цього дня визначити для себе шлях підготовки до складання ЗНО – Інтернет, школа, репетитор або підготовче відділення. Вибір завжди ускладнюється тим, що вивчення опису програми або заочне знайомство з викладачем на сайтах навчальних закладів найчастіше не дає вступнику повного розуміння того, що саме чекає його на заняттях. Повною мірою оцінити якість та темпи навчання можна тільки в аудиторії.

DSC_0696Цього року можна було відвідати заняття з історії України для денного відділення (доц. Ляшенко І. В., канд.істор.н. Загороднюк Т. С.), української мови і літератури (ст. викладач Сапожнікова О. В.), англійської мови (канд. філолог. н. Ребенко М. Ю.), географії (доц. Удовиченко В. В.), хімії (доц. Роїк О. С.), фізики (доц. Коваленко А. В.).

Відкритий урок – візитівка викладача та навчального закладу. Скільки б не сперечалися про «показний» характер таких уроків, про винятковість форм і методів, саме відкриті уроки показують викладача як професіонала.

Наприкінці уроків охочі та заохочені до навчання мали змогу поставити запитання щодо подальшої роботи, а також спланувати графік занять.

Текст: Олена Сапожнікова
Фото: Ірина Мордвінова

DSC_0545 DSC_0501 DSC_0654 DSC_0726 DSC_0739 DSC_0710 DSC_0489 DSC_0493 DSC_0495 DSC_0548 DSC_0520 DSC_0571 DSC_0583 DSC_0591 DSC_0598 DSC_0632 DSC_0644 DSC_0664 DSC_0668 DSC_0673 DSC_0694 DSC_0695 DSC_0717 DSC_0732 DSC_0746

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Стартував Літній лекторій для абітурієнтів коледжів

 

DSC_0485 2

1 липня розпочав роботу Літній лекторій для абітурієнтів коледжів.

Оптико-механічний та Геологорозвідувальних технологій коледжі є структурною частиною Університету імені Тараса Шевченка. Щоб вступити до цих навчальних закладів, потрібно добре підготуватись.

DSC_0563 2Цей лекторій надає можливість проконтролювати знання, одержані в школі, надолужити програму з математики, історії України та української мови, предметів, що виносяться на випробування.

Цього року на Літньому лекторії навчаються слухачі з Києва та Київщини (Українка, Чабани, Велика Солтанівка, Бровари, Гора, Нові Петрівці, Дружня, Переяслав-Хмельницький, Бородянка), Херсонщини (Каховка), Черкас.

Безумовно, щось уже призабуто, тому Літній лекторій – це хороший спосіб відновити знання в пам`яті, повторити все, удосконалити та дізнатися набагато більшого, ніж за шкільною програмою. А тоді можна спокійно складати вступні випробування, бути впевненим у собі, своїх силах.

Два тижні минуть швидко, та вони залишать слід у серцях наших слухачів і впевненість у правильному виборі навчальних закладів – Оптико-механічному та Геологорозвідувальних технологій коледжах.

Текст: Олена Сапожнікова
Фото: Ірина Мордвінова

 DSC_0498 2 DSC_0505 2 DSC_0510 2 DSC_0513 2 DSC_0515 2 DSC_0517 2 DSC_0531 2 DSC_0536 2 DSC_0537 DSC_0547 2 DSC_0548 2 DSC_0552 2

 

 

 

 

 

 

Літня школа – 2019 добігла кінця

DSC_0554

27 червня, в останній день роботи Літньої школи-2019, приємним сюрпризом стало святкове чаювання, організоване адміністрацією, викладачами та співробітниками підготовчого відділення.

Літня школа – це одна з форм навчання на підготовчому відділенні Київського університету. Вона створена для випускників 9 – 10-х класів, абітурієнтів наступних навчальних років.

З великою повагою викладачі та співробітники ставляться до своїх слухачів, адже слухачі Літньої школи – не просто старшокласники-випускники, більшість з яких уже преспокійно насолоджуються вільним часом, а справжні трудяги, які мріють про освіту в найкращому університеті України і наполегливо до цього готуються.

Тож сьогодні учасників Літньої школи вітали з успішним завершенням, виконанням навчальних програм обсягом у 80 академічних годин з кожної обраної дисципліни, освітньо-культурної програми, вручали «золоті» шоколадні медалі, дякували за плідну роботу, бажали успіхів, хвалили за наполегливість і завзятість у навчанні.

У свою чергу слухачі Літньої школи дякували викладачам та співробітникам ПВ за якісну підготовку до ЗНО, гостинність та турботу, що панували під час роботи Літньої школи.

Щиро запрошуємо на навчання до найкращого університету!

Текст: Олена Сапожнікова
Фото: Поліна Власенко

 

DSC_0518 DSC_0540 DSC_0538 DSC_0599 DSC_0601 DSC_0508 DSC_0533 DSC_0511 DSC_0499 DSC_0525 DSC_0482

 

 

 

 

 

 

 

ПВ – у соціальних мережах. Долучайтеся!

DSC_0181 2

Сьогодні одним з головних факторів успіху є економія часу та швидкість одержання потрібної  інофрмації.

Ми пропонуємо Вам долучитися до наших сторінок у соціальних мережах Facebook та Instagram,  а також до нашого Telegram-каналу:

Facebook: Підготовче відділення для громадян України КНУ імені Тараса Шевченка // https://www.facebook.com/pv.univ.kiev/

Instagram: prep_department_knu

Telegram: https://t.me/prepdep_KNU