Підготовче відділення для громадян України

phoca_thumb_l_DSC_0544

доцент І.В.Ляшенко

Київський національний університет імені Тараса Шевченка запрошує талановиту молодь, яка уміє наполегливо й сумлінно працювати та вирішила пов’язати свій життєвий шлях з наукою та навчанням в одному з найстаріших університетів України!

Для молоді навчання в Університеті – це можливість отримати якісну вищу освіту та цікаву майбутню професію. 

Підготовче відділення спрямоване на підготовку громадян України та осіб без громадянства до навчання в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка та інших закладів вищої освіти України без будь-яких обмежень за громадянством, віком, національністю, освітою.

Підготовче відділення Університету покликане надати змістовну начальну підготовку абітурієнтам нашого Університету, а саме: підготувати до навчання у вищій школі, розвинути в них тверді навички самостійного та творчого мислення для розв’язання складних завдань як природничої, так і гуманітарної галузі незалежно від форми майбутніх випробувань – складання зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників (далі – ЗНО), підготувати до внутрішніх університетських олімпіад, складання вступних іспитів чи творчих конкурсів. 

Проходячи підготовку на нашому відділенні Ви зможете:

  • отримати інформацію про Університет – ознайомитися з факультетами та спеціальностями для свідомого вибору майбутньої професії, оскільки вибір майбутньої спеціальності – надважливий крок у житті людини, а багато помилок пов’язано зі слабкою поінформованістю про заклад та його спеціальності;
  • отримати тверді знання та навички, що будуть гідною підтримкою в подальшому навчанні;
  • адаптуватися до умов навчання в Університеті, які докорінним чином відрізняються від шкільних: система навчання на відділенні максимально наближена до університетської, що дозволяє сьогоднішнім школярам завтра без напруги злитися зі специфічним університетським середовищем;
  • найголовніше – здобути друзів та однодумців.

Однією з сьогоднішніх привілей для наших випускників є те, що за результатами підсумкової атестації може бути нараховано до 5% до конкурсної оцінки вступників, якщо вони вступають на математичні, інженерно-технічні та природничі спеціальності.

Підготовче відділення серед слухачів проводить і профорієнтаційну роботу. Загальновідомо, що більшість помилок, пов’язаних з вибором вишу та спеціальності, походить від емоційного начала – багато хто при виборі спеціальності керується суто нераціональними мотивами: порадили батьки, порадили друзі, багато хто хоче вчитися на факультеті чи в інституті з «красивою» назвою, не замислюючись про свої здібності до подібного фаху. Чимало помилок з вибором майбутнього шляху походить і від неадекватної оцінки своїх знань та можливостей. Ще більше абітурієнтів щиро вірять, що найголовніше – подолати конкурсний бар’єр або що легше вступити на факультет з найменшим конкурсом. І лише пізніше починають замислюватись, чи «свій» заклад, чи «свою» спеціальність вони обрали. Саме наші викладачі та співробіники допоможуть Вам визначитись з майбутньою професією.

Тому для багатьох абітурієнтів Університету підготовче відділення стає вирішальним «щаблем» для входження в сім`ю студентства. Досвід показує, що не всі школярі мають достатній рівень підготовки для навчання в Університеті, і справа не лише у доланні конкурсного бар’єру, а у відсутності необхідної спеціальної підготовки в більшості загальноосвітніх шкіл. Це ускладнюється і з прийняттям українською освітою європейських стандартів навчання, що ще більше збільшує розрив між шкільною освітою та вимогами вищої школи.

Саме тому підготовче відділення Університету сьогодні – це спроба ліквідації розриву, що існує в системі довузівської підготовки, рівнем підготовки в непрофільних середніх навчальних закладах та вимогами Університету.

Одним з видів профорієнтаційної роботи для підготовчого відділення (крім інформаційної та роз’яснювальної) стали зустрічі з викладачами та науковцями з факультетів та інститутів Університету, яких ми запрошуємо для обговорення цікавих тем з історії, математики, літератури, філософії тощо. Такі зустрічі відбуваються у вигляді круглих столів, науково-теоретичних чи практичних семінарів. Спонукало нас на таку роботу таке спостереження: останнім часом у людини – випускника школи, в час активної підготовки до тестування, яка вся в «сухих» тестах: в школі – вдома – в Університеті – з репетитором – спостерігається неймовірний «академічний голод», коли вона хоче дізнатися суті деяких проблем чи фактів, а не запам’ятати хронологію подій; вона хоче поговорити про справжнє призначення літератури чи історії, а не запам’ятовувати імена пересічних героїв художнього твору.

На такі зустрічі до нас приходять до сотні зацікавлених, вони розуміють предметну сферу своїх інтересів і таким чином визначаються з майбутніми професіями. Ми вже бачимо останніми роками результати цієї роботи: наші випускники не подають хаотично документи, вони мотивовані і прагнуть вчитися саме ТУТ

До занять на підготовче відділення залучаються лише висококваліфіковані викладачі Університету, які мають багаторічний педагогічний досвід роботи з абітурієнтами. Завдання, яке стоїть перед викладачами, допомогти систематизувати знання, які слухачі здобули під час навчання в школі, повторити найбільш складні розділи дисципліни, надати поглиблену підготовку з обраних предметів та тверді навички самостійного розв’язання складних конкурсних завдань.

Моделі навчання на відділенні вдосконалюються у відповідності із плинною соціальною та освітньою ситуацією. Сьогодні на підготовчому відділенні існують стандартні форми навчання: денна (стаціонар) для тих, хто вже закінчив навчання або навчається у школах екстернів або з якихось причин не вступив минулого року; вечірня та дення (по суботах) форми навчання різних термінів для старшокласників. На денну форму навчання (по суботах) до нас приїжджають слухачі з усіх регіонів країни. Також ми пропонуємо лекторій під час зимових та весняних канікул для абітурієнтів з віддалених регіонів, які не можуть їздити по суботах, але бажають повчитися з викладачами Університету, побувати в наших аудиторіях, пожити в гуртожитку і, таким чином, відчути себе справжнім студентом. Подібною (але більш тривалою) є літня школа для випускників 10-х класів та для тих, хто складатиме вступні випробування в Університет.

Одним з найбільш поширених питань, з яким стикається адміністрація підготовчого відділення при роботі з абітурієнтами, є таке – що краще: репетитор чи навчання в групі на підготовчому відділенні?

Відповідь на це запитання полягає в тому, що процес навчання надто індивідуальний – одному для навчання достатньо додаткової літератури, іншого спонукає до навчання необхідність регулярно сплачувати високі гонорари репетиторові, третього спонукає конкуренція в групі серед товаришів. Тому або самосвідомі абітурієнти, або їхні поки більш свідомі батьки мають зробити вибір на користь більш вдалої, на їхню думку, форми підготовки, яка змусить працювати абітурієнта.

Підготовче відділення створює достатньо комфортну обстановку, якісну та перевірену часом програму та методику викладання, регулярний контроль рівня знань слухачів, тут ведеться постійний контроль відвідуваності та успішності. Батьки слухачів можуть отримувати цю інформацію, звернувшись до адміністрації (Головний навчальний корпус: к. 165, тел. 239-31-08; корпус механіко-математичного факультету, к. 612, 711, тел. 259-05-41).

Навчатися у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка одночасно і престижно, і почесно, але й складно, і відповідально. Відповідальність, насамперед, пов’язана з певними вимогами до навчання та поведінки студентів. Університет – це академічний заклад з давніми традиціями. Ця обставина накладає жорсткі вимоги до правил поведінки, які зафіксовані в Правилах внутрішнього розпорядку Університету, що є обов’язковими для виконання слухачами та студентами, аспірантами та викладачами, всією адміністрацією закладу.

Більш докладну інформацію можна отримати, звернувшись до рубрики «Запитання і відповіді».

 

    Your Name (required)

    Your Email (required)

    Subject

    Your Message