Слухачі Літньої школи в Національній опері

7DADB24C-6A01-457C-B1A3-A8D7E3757E1E

16 червня для слухачів Літньої школи було організовано перегляд вистави за п’єсою Івана Котляревського на музику Миколи Лисенка «Наталка Полтавка» у Національній опері України.

41AD1148-2E26-4819-B433-F496DF26D02BНаслідуючи традиції Імператорського університету св. Володимира, де, окрім викладання основних, передбачених навчальними програмами наук, надавалася велика увага формуванню всебічно розвиненої особистості, підготовче відділення впроваджує в життя програму заходів, змістом якої є виховання зацікавленості в навчанні та науково-дослідницькій роботі, культури поведінки, естетичного смаку. Із цією метою ми пропонуємо нашим слухачам брати участь у тематичних круглих столах, різноманітних зустрічах із професіоналами своєї справи, екскурсіях до музеїв, переглядах театральних вистав.

Чому обрали для перегляду саме цю п’єсу? По-перше, в театрі – це одна з найкращих вистав, якій уже майже 200 років й ідеї якої залишаються актуальними і в сучасному світі. По-друге, «Наталка Полтавка» включена до програми, за якою наші слухачі готуються до обов’язкового іспиту на ЗНО – української мови й літератури. По-третє, естетичне задоволення від постановки п’єси, музики, та, врешті, історії вірного кохання – неперевершене.

«Публіка ходить до театру дивитися гарне виконання гарних п’єс, а не саму п’єсу: п’єсу можна й прочитати», – казав О.Островський.

Текст: Олена Сапожнікова
Фото: Марина Дмитрієва

СавчукСавчук Юлія, слухачка Літньої школи-2018
Підготовче відділення Університету імені Тараса Шевченка щорічно допомагає абітурієнтам підготовитись до вступу та складанню іспитів. Як слухачка Літньої школи я була дуже здивована, адже заняття проходять не тільки у вигляді типових студентських пар, а і для кращого засвоєння навчального матеріалу відвідування музеїв, екскурсії містом та походу до Київської опери.
П’єса «Наталка Полтавка» справила на всіх неймовірне враження! По-перше, це надзвичайні костюми, пісні, а також музика. Атмосфера театру також є казковою! Особливе враження викликають останні довготривалі аплодисменти вдячності від глядачів, адже дві години вистави минули надто швидко, а театру забагато не буває.
Слухачі школи, які потрапили до опери вперше, були здивовані цією магією мистецтва, яка знаходиться всередині. Хтось зрозумів, що театр – це важка праця, а дехто навіть вирішив, що в майбутньому хоче знаходитись там, на сцені.
Ці дві години нікого не залишили без емоцій! Я дуже вдячна Літній школі за цю чудову можливість відвідати Київську оперу та відчути мистецьку атмосферу та магію. Не закохатися в театр було неможливо, тож для себе я вирішила, що обов’язково повернуся туди знову.

4A41023C-E3B4-4088-921D-CF9C9FA1E3BD 41ADF124-B92A-4BD1-B38B-C5D7F0F14F2E C00B266E-38B2-4433-9282-7FED4E4E3451 D472C73D-6BDE-43D3-8A4C-A14288BC7721