Свято вручення Свідоцтв про додаткові бали

DSC_1612Справжнє свято влаштувало підготовче відділення Київського університету своїм випускникам!

30 травня 2013 року в корпусі механіко-математичного факультету Університету відбулися урочисті збори з нагоди вручення випускникам-абітурієнтам природничих факультетів Свідоцтв про нарахування додаткових балів.

Уже кілька років поспіль відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України, особам із числа професійно орієнтованої молоді, які в рік вступу закінчили підготовчі відділення вищих навчальних закладів і готувалися на природничо-математичних та інженерно-технічних напрямах підготовки при вступі додається до 20 балів за результатами підсумкової атестації.

Мета цих державних заходів полягає в широкому залученні на такі факультети здібної молоді, піднятті престижу природничих, математичних та інженерно-технічних напрямів підготовки фахівців для науки й промисловості України, оскільки ринок праці для гуманітарних спеціальностей на сьогодні перенасичено.

Тож підготовче відділення Університету активно працює в цьому напрямі. Цього року на відділенні навчалося близько 680 слухачів, серед них 187 – здобувачів додаткових рейтингових балів, охочих вступати на природничо-математичні факультети Університету.

DSC_1697

Здобувачі максимальних балів Архипчук Ігор і Комаренко Вероніка – абітурієнти Інституту біології

Зі слухачами-абітурієнтами природничо-математичних факультетів упродовж навчального року провадилася активна профорієнтаційна робота: на відділення запрошувалися для викладання профільних дисциплін кращі викладачі відповідних факультетів; організовувалися відвідування тематичних музеїв Університету, Дні відкритих дверей; роз’яснювалися пріоритети природничо-математичних та інженерно-технічних професій; перспективи в майбутньому працевлаштуванні та гідної заробітної платні.

На урочистостях були присутні проректор з науково-педагогічної роботи Бугров В.А., завідувач підготовчого відділення Ляшенко І.В. та її заступники, декан механіко-математичного факультету Городній М.Ф., заступник директора ННЦ «Інститут біології» Балан П.Г.; викладачі та співробітники підготовчого відділення; прибуло чимало гостей, батьків, друзів здобувачів балів.

Гості з інформаційних буклетів факультетів та інститутів Університету могли дізнатися про структуру підрозділів, їхні кафедри, освітню, дослідницьку й наукову діяльність, науково-педагогічний склад , умови вступу та навчання в Університеті, практику студентів, перспективу в працевлаштуванні, проживання в студентських гуртожитках для іногородніх, спортивні секції, культурне життя студентів та ін.

Гості мали змогу переглянути фільм про Університет, про його історію та сучасне життя, познайомитися заочно з ректором Університету академіком Губерським Л.В., видатними викладачами та випускниками Університету, у тому числі природничих факультетів (наприклад, дізнатися про математика і механіка, фізика-теоретика, випускника фізико-математичного факультету, викладача Боголюбова М.М.; про математика і кібернетика, одного з ініціаторів створення факультету кібернетики, викладача Глушкова В.М. та ін.).

DSC_1605

Проректор з науково-педагогічної роботи Бугров В.А.

Переднє слово взяв проректор з науково-педагогічної роботи Бугров В.А. У своєму зверненні до абітурієнтів він ще раз відзначив роль Київського університету в розвитку вітчизняної науки, його високий рейтинговий статус за версією міжнародних організацій (QS World University Rankings), згадував свої студентські роки в Університеті, схвалив вибір слухачів підготовчого відділення, побажав юнакам та дівчатам успіхів під час вступної кампанії.

DSC_1661

випускниця підготовчого відділення з Закарпаття (Чорна Тиса) Косован Віталія одержала 20 балів з географії

Проректор з гордістю наголосив на тому, що підготовче відділення своїм викладацьким складом та якістю освіти приваблює охочих підготуватися до складання ЗНО й до вступу, здобути додаткові до рейтингу бали не тільки киян і мешканців Київщини, а також з інших регіонів України. Цього року на факультеті здобували знання слухачі з Закарпаття, АР Крим, Сумщини, Вінниччини, Житомирщини, Одещини, Миколаївщини, Дніпропетровщини та інших регіонів України та Придністров’я.

Далі звучало напутнє слово завідувача підготовчого відділення Ляшенко І.В. У першу чергу вона привітала двадцятибальників – здобувачів найвищого, абсолютного, балу, а їх цього року було аж 40! Також повідомила, що, на жаль, маємо 9 слухачів неатестованих. Решті слухачам, які не одержали максимум балів, порадила не засмучуватися, адже під час вступу навіть півбала можуть зіграти на користь вступника.

DSC_1663

Здобувачка 20 балів з хімії Кучерів Олеся

Наприкінці керівник підрозділу побажала успішного складання іспитів у школі, ЗНО, отримання високих балів і вступу до найкращого вишу країни – Київського національного університету імені Тараса Шевченка!

Урочистості завершилися під дружні аплодисменти друзів врученням Свідоцтв випускникам, в першу чергу відмінникам, що одержали 20 і 19 балів з профільних предметів.

Бажаємо всім нашим випускникам, незважаючи на їхній вибір факультету чи інституту, з гідністю витримати випробування ЗНО і вступити до найкращого університету країни – Київського національного університету імені Тараса Шевченка!