Крок в минуле

його любові сила.
Того великого вогню
і смерть не погасила…

Однією з скарбниць нашого історичного міста є Національний музей Тараса Шевченка. Щоб ближче ознайомитися з життям українського поета та художника, слухачі підготовчого відділення Київського національного університету імені Тараса Шевченка з викладачем української мови та літератури Оленою Василівною Сапожніковою 23 жовтня 2012 року відвідали Національний музей Тараса Шевченка − головний шевченківський музей країни. За роки свого існування він став однією з найвизначніших духовних скарбниць України. Мета цього походу − усвідомлення своєї самоідентичності через пізнання героїв українського народу та їхню творчість.

Колекція музею дуже багата: сотні картин, особисті речі, документи про життя і творчість, рідкісні фото поета та його друзів, першодруки книг Шевченка з його автографами. Зібрання музею складається більш ніж з 4 тисяч експонатів, розміщених у 24 залах. Це є гордістю всієї України, побувавши там, байдужим не залишається ніхто.

Під час походу в музей майбутні студенти були вражені історіями з життя великого поета та художника української нації. Зокрема, відзначалися події з його дитинства, юності, перебування в Царській армії його ставлення до України та думки про її майбутнє.

Тарас Шевченко це Людина з великої букви. Завдяки таким патріотам наша мова жива, про нашу самобутність знає увесь світ, українська класична література завдячує своєму розвитку Тарасу Шевченку, національна своєрідність та новаторство Шевченка-художника визначає його видатне місце в історії не лише українського, а й світового малярства. Його багатогранність просто не має меж.

Ось так, завдяки культурним заходам, виховується любов до рідного краю, патріотизм, гордість за людей, які прославляли нашу країну на увесь світ. Тому відгуки всіх слухачів були позитивними.