Візит до Херсонського фізико-технічного ліцею

SL37473129 жовтня 2013 року відбувся візит завідувача підготовчого відділення Університету Ляшенко І.В. та заступника декана з наукової роботи механіко-математичного факультету Харитонова О.М. до Херсонського фізико-технічного ліцею з метою укладання Договору про співпрацю між ліцеєм та університетом.

Відомо, що Херсонський фізико-технічного ліцей постійно посідає найвищі місця у рейтингах кращих шкіл України (наприклад, за версією журналу «Фокус» та ТСН каналу «1+1»). Випускники ліцею успішно складають ЗНО, беруть участь і перемагають у міжнародних олімпіадах, Всеукраїнських предметних олімпіадах, конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України, Турнірі юних фізиків та інших наукових заходах для школярів.

Предметом Договору стало створення умов для неперервного навчання, освітнього простору для розвитку набутих знань, умінь та навичок учнів, проведення профорієнтаційної роботи, залучення здібної та підготовленої для навчання на факультетах природничо-математичних напрямів Університету.

У системі неперервного навчання визначається пріоритет вищої школи, тому на сьогодні важливо скоординувати співпрацю загальноосвітньої школи та вишу з метою досягнення цілей: дати можливість молодій людині отримати конкурентоспроможну якісну освіту, що користується попитом на сучасному ринку праці.

SL374746З учнями та членами педагогічного колективу ліцею у підготовчого відділення Університету давні стосунки – уже кілька років поспіль ліцеїсти приїздять до Університету на екскурсію, щоб дізнатися про факультети, напрями навчання, спеціальності та спеціалізації, правила вступу.

Цього разу зустріч відбулася в Херсоні, на базі ліцею. Програма візиту передбачала знайомство з директором ліцею Бабенком Миколою Івановичем, кандидатом технічних наук, заслуженим учителем України, почесним громадянином Херсона; участь представників університету в педраді; зустріч із ліцеїстами – учнями 9-11 класів навчального закладу, і, власне, підписання Договору.

SL374764Завдяки Договору про співпрацю вперше учні зможуть долучитися до навчання на підготовчому відділенні дистанційно, а це дає можливість, за умов виконання навчальної програми (написання поточних контрольних та складання підсумкової атестації) здобути додаткові бали й скласти гідну конкуренцію під час вступної кампанії в конкурсі. Договір також передбачає залучення вчителів та учнів ліцею до участі в науково-практичних заходах, які проводять природничі факультети університету, підготовку до олімпіад різного рівня з математики та фізики на базі університету під час весняних та літніх канікул, забезпечення з боку молодих учених та аспірантів університету керівництво дослідницько-пошуковою роботою ліцеїстів в МАН тощо.

Такий Договір зі спеціалізованою не київською загальноосвітньою школою було укладено вперше.

Керівництво Університету визнало, що поставлені цілі відрядження до Херсону було досягнуто. Тож сподіваємося на плідне співробітництво з однією з найкращих шкіл України – Херсонським фізико-технічним ліцеєм – та на професійно зорієнтованих й підготовлених до навчання абітурієнтів природничих факультетів Університету.

Текст: Олена Сапожнікова

SL374734 SL374727 SL374723