11.12.13 відбулася наукова доповідь та круглий стіл з математики за участю доц. Назаренка М.О.

imageМета і завдання підготовчого відділення Університету не тільки якісно підготувати нашого абітурієнта до успішного складання ЗНО, а й зорієнтувати його професійно, по можливості адаптувати до умов навчання у виші, залучаючи до таких університетських форм навчання, як круглі столи, публічні лекції, науково-теоретичні та практичні семінари тощо. Тож зустрічі з викладачами та науковцями з факультетів та інститутів Університету, яких ми запрошуємо для обговорення цікавих тем з історії, математики, літератури, філософії, стали вже невід’ємною частиною нашого навчального процесу. На такі зустрічі до нас приходять багато зацікавлених, які розуміють предметну сферу і, таким чином, визначаються з майбутніми професіями.

11 грудня 2013 року для таких зацікавлених (абітурієнтів математично-природничих, економічних спеціальностей та студентів випускних курсів Оптико-механічного коледжу) відбувся круглий стіл з математики. З доповіддю на тему «Нерівність трьох квадратів та навколо неї» виступив канд. фіз.-мат. наук, доц. механіко-математичного факультету Назаренко Микола Олексійович.

31Формат круглого столу передбачав участь в обговоренні проголошеної заздалегідь теми. Можна з впевненістю сказати, що заявлена тема була цікава учасникам заходу і абітурієнти та студенти із задоволенням прослухали лекцію та озброїлися порадами доповідача щодо застосування на практиці здобутих знань.

Спочатку доцент Назаренко М.О. поставив абітурієнтам низку запитань, як-от: що таке розв’язати нерівність? що таке довести нерівність? що таке множина дійсних чисел? які числа називають «розумними», а які ірраціональними? т. ін. А потім показав кілька способів доведення нерівності, щораз називаючи ці способи доведення «дуже красивими» (до речі, з моїх спостережень: усі видатні математики часто використовують цей вираз стосовно формул, розв’язань задач та доведень). Це був неперевершений майстер-клас для всіх!

Насамкінець, Микола Олексійович висловив подяку аудиторії за творчу атмосферу, цікавість до вищої математики, похвалив за відповіді, особливо відзначив Катерину Мангер та Соломію Курочкіну – здібних, розумних, допитливих та ще й красивих дівчат, запросив здобувати вищу освіту саме на механіко-математичному факультеті, оскільки знання, що дає цей факультет Університету, в майбутньому допоможуть молодій людині стати конкурентоспроможною на ринку праці та успішною, а отже, щасливою.

Текст і фото: Олена Сапожнікова

7 6 13 15 16 21 22 23 32 27 28 34 39