30.01.2014 р. відбудеться публічна лекція «Механіка – частина фізико-математичного природознавства»

Підготовче відділення та механіко-математичний факультет запрошують всіх, хто цікавиться природничими науками, взяти участь у публічній лекції «Механіка – частина фізико-математичного природознавства» та демонстрації експериментів.
Доповідачі:
1. Завідувач кафедри теоретичної та прикладної механіки, професор, доктор фізико-математичних наук Жук Ярослав Олександрович
2. Завідувач кафедри механіки суцільних середовищ, професор, доктор технічних наук Лимарченко Олег Степанович.

Перелік експериментів:

1. Параметричні коливання двох зв’язаних маятників.
  2. Резонансні коливання алмазної дискової пилки – модовий аналіз і фігури Хладні для оцінки анізотропії і дебалансу.
  3. Ультразвукові вібро двигуни сухого тертя на прикладі довгої пружної смуги зі скла, що збуджується  п’єзокерамічним елементом.
  4. Резонансний метод визначення пружних властивостей гірських порід продуктивних пластів нафтогазових свердловин на прикладі кернового матеріалу у вигляді циліндричних зразків.
  5. Циклічні коливання маятників з симетричними масами, що обертаються (світлодіодні ефекти в експерименті та порівняння з математичним моделюавнням на комп’ютері).
  6. Дзеркала з високомодульних матеріалів (SiC) для адаптивної оптики і надпотужних лазерів – оцінка розмірної стабільності, дефектності та міцності.
  7. Скануючий тунельний і атомно-силовий мікроскопи і мікронаноіндентори з алмазною напівпровідниковою пірамідкою для визначення пружно-пластичних властивостей тонких приповерхневих шарів та плівок.
  8. Геонавігаційна система для проводки горизонтальних ділянок нафтогазових свердловин з безкабельним електромагнітним каналом зв’язку (інклінометрія в процесі буріння).
  9. Демонстрація утворення кільцевих структур і вихорових зон в гранульованих середовищах в горизонтальних циліндрах, що обертаються (сегрегація сипучих матеріалів).

Захід відбудеться 30 січня 2014 року о 16:00
в корпусі механіко-математичного факультету (проспект акад. Глушкова, 4-е), ауд. 41.