Перші щасливі вихідні слухачів Літньої школи

DSC_0489Слухачі Літньої школи мали свої перші вихідні після доволі (по 6 пар на день!) напруженого тижня, і були вони цікавими й приємними, оскільки збіглися зі святкуванням Святої Трійці та розтяглися аж на три дні.

8 червня спільно зі студентами двох мовних груп факультету навчання іноземних громадян наші слухачі здійснили культпохід до Національної опери України на перегляд «Наталки Полтавки».

Своїми враженнями ділиться Інна Мокродій, юна слухачка Літньої школи зі Хмельниччини, абітурієнтка Інституту журналістики:

«Вітаю всіх із пройдешнім празником Святої Трійці!

Напевне, це свято з нетерпінням чекають не тільки дорослі, а й молодь. У ці дні можна добре фізично відпочити та духовно збагатити свій внутрішній світ. Такою нагодою скористалися і слухачі Літньої школи. Пропозицій було багато, але до вподоби кожному припало відвідування Національної опери України. Коли ж нам сказали назву вистави, – сумнівів не було. Адже це була всесвітньо відома опера Миколи Лисенка «Наталка Полтавка».

DSC_0458Чи то збіг обставин, чи, можливо, майстерність викладача вміло розподіляти навчальні години, але саме того тижня наша група розпочала вивчення довершеного, на мою думку, однойменного твору Івана Котляревського. Це ще раз доводить те, що університет, обраний мною, розвиває творчу особистість в усіх напрямках, дає можливість насолодитись красивим прочитанням улюблених віршів чи п’єс, а потім ще й побачити живе дійство уявних героїв на власні очі.

Загалом вечір був насичений. Ми змогли заздалегідь подивитися на загальний вигляд опери і, звичайно, усе це миттєво зафіксувати. Потім було щось неймовірне… Оздоблення, вишуканість та довершеність форм вражали нас. Ще більш неочікуваним і чаруючим стало для всіх повільне гасіння світла та початок тихої, гармонійної музики. А коли це все поєдналось із неймовірним співом головної героїні вистави Наталі Николаїшиної в образі Наталки, глядачі раптово для самих себе поринули в небачений світ гри з переплетінням реальних життєвих пригод. І ось завіса… антракт.

Наша група, обмінявшись враженнями, вирішила детальніше роздивитись оперу. Однак дзвінок пролунав так само швидко, як і на перерву. Справді, приємно проведений час, завжди залишається непоміченим.

2-а дія була не менш цікавою та захопливою. Адже саме в цій дії вирішується доля безталанної дівчини Наталки. Дивлячись на артиста, слухаючи його неперевершений спів, глядач забуває про все, а коли на сцені більше 40 талановитих людей, – передати побачене просто неможливо. Тому я закликаю усіх поціновувачів прекрасного відвідати Національну оперу України і віднайти щось корисне для себе.

Також хочу подякувати від імені учасників групи усім організаторам нашого культзаходу. Вистава, можливо, для когось розкрила істинний шлях до кохання, а для декого стала предметом кращого розуміння української літератури»

Фото: Інна Мокродій

DSC_0429 DSC_0541 DSC_0584