Нове врядування для нової України, чи як врятувати країну?

zzzzz

Бавзалук Дар`я – слухачка підготовчого відділення

14 жовтня 2014 року історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка спільно з представництвом Київського проекту Інституту Кеннана при Центрі ім. Вудро Вільсона провів круглий стіл на тему: «Нове врядування для нової України».

У заході взяли участь директор Центру інтервеційно-соціологічного аналізу у Вищій школі соціальних наук (м. Париж, Франція), професор Мішель Вівйорка, директор Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України, академік НАН України Мирослав Попович та директор київського офісу Інституту Кеннана, кандидат філологічних наук Ярослав Пилинський.

На круглий стіл було запрошено викладачів, студентів та слухачів підготовчого відділення Університету.

Аудиторія була заповнена вщент, багатьох присутніх цікавило питання, як же ж нам, простим українцям, побудувати нову, сильну, вільну та незалежну Україну.

_DSC0802Паризький гість Мішель Вівйорка провів історичні паралелі між Україною та Францією, розповів про шляхи становлення Франції як могутньої держави, утім, наголосив на проблемах європейського розвитку: «В Європі є економічні та культурні слабкості. Настане час і Україна ввійде до Європи, але Європа дає не лише рішення, а й проблеми. Франції було трохи легше, на неї не тиснули сусідні держави, що не можу сказати про взаємини між Україною та Росією».

З М. Вівйоркою погодився і Я. Пилинський. Він у своєму виступі процитував українську письменницю і громадського діяча Ірену Карпу: «Важливо, щоб кожна людина будувала Європу в своїй голові. І більше буде залежати від поваги одне до одного, аніж від боротьби з корупцією на вищих рівнях. Кожен громадянин має зрозуміти, що біда – це не тільки «януковичі», чи генпрокурори, чи продажні судді. Бо такі «януковичі» сидять в кожному ЖЕКу!» А потім додав, що корупція – рідна сестра будь-якої влади, і з цим потрібно боротися негайно: «Звісно, це питання не одного місяця, навіть не одного року, але якщо ми почнемо зараз, то зможемо швидко, а головне, ефективно очистити країну від корупції та хабарництва».

Загалом, усі присутні погодилися, що ми занадто багато покладаємо надій на президента, депутатів та політиків. Якщо почнемо із самих себе, то викорінимо цю хворобу назавжди. «Новий господар, новий пан, новий президент, мер зможе все змінити? Ні! Якщо ми досі не почали з кожного з нас, то не зможемо змусити зробити це політиків», – наголосив Я. Пилинський.

«Нещодавні події показали, що Україна може й хоче розвиватися, Ви на правильному шляху, успіхів!» – побажав нам французький професор Мішель Вівйорка.

слухачка вечірньої форми навчання підготовчого відділення,
абітурієнтка Інституту журналістики
Дар’я Бавзалук