Слухачі підготовчого відділення в Інституті біології прослухали лекцію про вірус Ебола

11 листопада завідувач кафедри вірусології ННЦ «Інститут біології», професор В.П.Поліщук прочитав лекцію на тему «Поширення вірусу Ебола світом» для слухачів підготовчого відділення.

Загадкова хвороба, що досі вважалася локальною проблемою Африки, розповзається Європою і наближається до України.

Учасників лекції цікавили запитання: Чи зможе наша медицина ідентифікувати хворобу? Що нині відомо про вірус Ебола? Які прогнози медиків щодо розвитку епідемії? Як ми можемо від неї захиститися?

Марiя_Нiкiтенко

Марія Нікітенко

Марія Нікітенко, слухачка підготовчого відділення, абітурієнтка Інституту біології поділилася своїми враженнями: «Люди багатьох країн схвильовані стрімким поширенням вірусу світом. Кілька років тому були створені вакцини проти цього вірусу, але тільки в цьому році вони набули популярності. Чому ж люди так бояться цього вірусу? Відповідь на це запитання дуже проста. Справа в тому, що смерть від цієї хвороби дорівнює приблизно 90%. Саме це є тим, чого бояться люди. Але, як я дізналася, насправді більше людей гинуть у дорожніх катастрофах, ніж від цього вірусу. Адже поширений він у країнах Африки. Є гіпотеза, що цю хворобу переносять кажани, які харчуються фруктами і живуть у тропіках. Та це все ще гіпотеза, яку не довели! І, звичайно ж, не треба забувати, що цю хворобу також переносять люди, які побували в Африці і підхопили цей вірус. Зафіксовано кілька випадків у США. Щодо України дуже сильно хвилюватися не варто, бо до нас цей вірус може і не дістатися. Бажаю всім здоров’я!»