Вступникам 2015 р.: інформація стосовно формування конкурсного бала

фото Ю.Тивончука

У 2015 році вступ до ВНЗ проходитиме за процедурою, визначеною новим законом «Про вищу освіту». Попри те, що загальна структура конкурсного відбору не змінюється, на майбутніх абітурієнтів чекає ряд особливостей.

Як і в попередні роки, конкурсний бал абітурієнтабуде формуватися з результатів зовнішнього незалежного оцінювання,результатів творчих чи фізичних випробувань (якщо це визначено у правилах вступу) та балу атестату. Нікуди не зникли і додаткові бали за перемогу у Всеукраїнській олімпіаді чи у конкурсі-захисті наукових робіт Малої академії наук. Також вступникам нараховуватимуться бали за довузівську підготовку.Щодо новацій:

1. До кожної зі складових конкурсного балу – результатів ЗНО, творчих та фізичних випробувань табалів шкільного атестату –  застосовуватимуться вагові коефіцієнти. Фактично такі коефіцієнти є показниками того, який з компонентів загального конкурсного балу є найважливішим при вступі до конкретного вищого навчального закладу.
  2. Сертифікат ЗНО тепер діє лише один рік. Тобто, якщо випускники минулих років захочуть скористатися при вступі результатамитестування попередніх років, їхні документи не зарахують у Приймальній комісії.
  3. Результати усіх творчих та фізичних випробувань обраховуватимуться як середнє арифметичне за всі етапи, яких не може бути більше трьох. Таким чином, сума балів за творчі конкурси не буде перевищувати 200.
  4. Бал атестату зі школи теж враховуватиметься, причому він знову переводиться у двохсотбальну шкалу. Однак, вага атестату є значно меншою, аніж решти компонентів конкурсного балу, тому не варто поспішати із звинуваченнями на предмет того, що знову оцінки у школі купуватимуться.

Докладніше про схему формування конкурсного бала (інфографіка):  http://www.mon.gov.ua/ua/activity/education/58/1415711787/
(Лист Міністерства від 09.12.2014 р. “Щодо нарахування конкурсного бала вступникам на навчання у вищих навчальних закладах України у 2015 році”).

Сту

Випускники ІМВ.