Відбулося тренування І та ІІІ етапів конкурсу творчих здібностей до Інституту журналістики

DSC_002620 червня 2015 року для абітурієнтів-2015 Інституту журналістики, які не мали змоги взяти участь у такому заході раніше, та слухачів Літньої школи – абітурієнтів наступного року було проведено тренування окремих етапів конкурсу творчих здібностей до Інституту журналістики Університету (спеціальність “журналістика”).

Вступникам цього року необхідно пройти три етапи творчого конкурсу – професійного випробування, під час якого він має продемонструвати знання і навички на доказ його готовності опановувати фах журналіста і здатність виконувати творчі завдання. І етап конкурсу  творчих здібностей – це тестова контрольна робота для визначення загальної ерудованості вступника, ІІ етап – написання журналістського твору за результатами прес-конференції, а ІІІ етап – співбесіда, а саме вміння викладати свої думки, грамотно та переконливо спілкуватися з експертами.

DSC_0038Ініціювала і змоделювала І і ІІІ етапи творчого конкурсу для наших слухачів завідувач підготовчого відділення, кандидат філософських наук Ляшенко І.В. До ІІ етапу слухачі вечірньої та суботньої форм навчання готувалися впродовж навчального року, а слухачі Літньої школи зараз. Завдяки наполегливій праці в аудиторіях із досвідченими викладачами, Вакульчук С.В. та Швецем В.М., створенню щоразу моделей прес-конференцій під час занять, уявлення та навички щодо цього етапу складання творчого випробування слухачі набули.

Модель ІІІ етапу для літньошколярів стала можливою завдяки вже «досвідченим» абітурієнтам, що брали участь у такому заході раніше, у травні, і який проводили керівник прес-центру Університету, заслужений журналіст України Міщерська Н.А. та доцент кафедри міжнародної журналістики Інституту журналістики Гресько О.В.

Так, наша випускниця Крістіна Голомах грамотно й авторитетно ставила запитання десятикласникам щодо прав й обов’язків журналіста відповідно норм етики й моралі, відповідальності за надану інформацію, неупередженості, планам щодо сфери діяльності у журналістиці, словом, те, із чим зіткнуться у своїй професії майбутні працівники мас-медіа.

На підготовчому відділенні така форма роботи з абітурієнтом вже проводиться вдруге, і по завершенні ми переконалися, що вона ефективна: слухачі відчули справжню атмосферу творчого випробування, мали змогу висловитися щодо обраного фаху, зайвий раз переконатися в правильності свого вибору.

Текст і фото: Олена Сапожнікова

DSC_0045 DSC_0012 DSC_0034 DSC_0035 DSC_0027 DSC_0052 DSC_0005 DSC_0043 DSC_0031 DSC_0049