Відбулася відкрита лекція з математики

image(12)17 грудня 2015 року на підготовчому відділенні Київського національного університету імені Тараса Шевченка для абітурієнтів природничих факультетів та всіх зацікавлених у математиці відбулася відкрита лекція на тему: «Задача Ейлера й Васильєва: числа сполучень, антисиметрія, скінченні різниці та розкладання дробів на найпростіші».

Лекцію зініціював та провів викладач математики і основ програмування підготовчого відділення, аспірант кафедри теорії та технології програмування факультету кібернетики Волковицький Дмитро Борисович.

Новый рисунокТема лекції розрахована на широкий загал слухачів.

Емпіричний винахід Леонарда Ейлера та метод Миколи Борисовича Васильєва представлено в межах практичного застосування в розв’язанні складних завдань під час підготовки до складання ЗНО. Також було розглянуто скінченні різниці, що підготує слухачів до кращого сприйняття елементів курсу дискретної математики.

Під час доведення теорем аудиторія визначила самостійно нові для себе терміни, пов’язані з дослідженням многочленів, а саме: антисиметричних та симетричних поліномів.

Лекцію проведено на високому методичному науковому рівні. Усі присутні набули досвіду у використанні трикутника Паскаля та методу невизначених коефіцієнтів для розкладання дробів на найпростіші, що неодмінно допоможе у складанні іспитів, зокрема ЗНО.

image(24) image(41) image2 image(42) image(2) image(53)