Урок патріотизму для слухачів денної форми навчання підготовчого відділення

DSC_00338 квітня
доцент кафедри давньої та нової історії України історичного факультету Олександр Надтока, учасник АТО, який нещодавно повернувся з передової, провів Урок патріотизму для слухачів денної форми навчання підготовчого відділення.

Захід відбувся в Музеї історії Університету в рамках проекту «Героїка Української революції». Тема лекції – Бій під Крутами 29 січня 1918 року. Цій героїчній події в Музеї присвячена виставка, матеріали якої підготував лектор.

Слухачам було прочитано захопливу лекцію з історії Української революції 1917 – 1921 рр., зокрема про подвиг загиблих студентів, які стали зразком мужності та патріотизму в боротьбі за незалежну Україну.

DSC_0004Слід зазначити, що викладач під час лекції неодноразово проводив паралель між подіями минулого й сучасністю, зокрема між Першим зимовим походом армії УНР тилами Червоної та Добровольчої армій під проводом М. Омеляновича-Павленка грудня 1919 р. – травня 1920 р. довжиною майже в 2500 км та рейдом 400 бійців 95-ї аеромобільної бригади тилами терористів, що окупували Донецьку та Луганську області України, улітку 2014 року.

Ніхто з присутніх не залишився байдужим, тим паче, що тема лекції відповідає програмі підготовки до ЗНО з історії України.

Безсумнівно, такі уроки сприяють вихованню у молоді патріотичних почуттів та відповідальності за майбутнє своєї держави.

Текст: Олена Сапожнікова

DSC_0030 DSC_0013