Як слухачі Літньої школи високе мистецтво опановували

20160616_184120

Котлярова Евеліна

Котлярова Евеліна (м. Слов`янськ, Донецька обл.):

Аби надати можливість слухачам трохи відволіктися, викладачі підготовчого відділення влаштували похід до Національної опери України. Відвідувачі літньої школи потрапили на балет на дві дії «Весілля Фігаро», створений за мотивами однойменної опери В.-А. Моцарта. Глядачам, справді, пощастило з постановкою, адже комічний сюжет дійства захопив навіть хлопців, які зазвичай не є великими поціновувачами балету. Це і не дивно, бо до пригод колоритного Фігаро важко залишитися байдужим.

Графський камердинер Фігаро та служниця Сюзанна давно мріють одружитися. Проте довгоочікуваному весіллю постійно заважають недоброзичливці. Спочатку перепони створює небайдужий до Сюзанни граф, згодом дивакувата Марцеліна намагається затягнути під вінець Фігаро. Хлопець мав необережність позичити в неї гроші й у разі несплати повинен був одружитися з примхливою ключницею. У боротьбі за своє щастя головні герої постійно потрапляють у комічні ситуації, чим іще сильніше підбурюють інтерес глядача. Проте постановникам блискавично вдається тримати баланс між смішним та піднесеним, що засвідчує про їхній високий професіоналізм.

Усі виконавці ролей заслужені або народні артисти України, саме тому, насолоджуючись їхньою грою та хореографією, ми потрапляємо в чарівний світ грації, пластики та краси. Кожен рух та жест корифеїв сцени демонструє їхню висококваліфіковану підготовку та неабиякий талант.

IMG_4253Ретельно дібрані костюми вдало довершують кожен образ і надають постановці справжньої вишуканості та різноманітності. Харизматичний красень Фігаро, працьовита та чемна Сюзанна, легковажний граф та справедлива й горда графиня, дивакувата Марцеліна та її підтоптаний віком коханець, лікар Бартоло – кожен персонаж по-своєму заворожує серце глядача. Варто також віддати належне чудовій музиці та декораціям, що допомагають усім присутнім подумки перенестися в королівський палац XVIII століття.

Старання артистів не залишилися непомітними з боку глядача. Після вистави вдячні глядачі довго аплодували й буквально засипали виконавців квітами. Найбільше уваги отримала Марцеліна, яку, виявляється, блискуче зіграв чоловік. Загалом, балет належним чином оцінили всі слухачі підготовчого відділення. Адже це був чудовий спосіб відпочити і розширити світогляд.

20160616_201145

Дубець Анастасія (м. Новоселиця, Чернівецька обл.):

Дубець Анастасія

16 червня в Київській національній опері відбувся показ балетного перфомансу на мотив відомої опери Моцарта «Весілля Фігаро», режисерами і керівниками якого є Віктор Яременко і Юрій Станішевський.
З перших хвилин вистави захоплює подих робота професійного оркестру і грація балетної трупи, адже неабияким талантом є спроможність переповісти таку грандіозну історію без слів. Режисерами і їх танцівникам це вдалося бездоганно.
Історія кохання Фігаро та його нареченної, на перешкоді в яких було багато складних життєвих ситуацій, – що може бути кращим для балетної інсценізації? Режисери спромоглися перетворити трагічну історію приреченого кохання на доволі смішний спектакль. Він змусив людей сміятися крізь сьози і плакати через сміх.
Найбільшою родзинкою вистави стала роль графської ключниці Марцеліни, яку, на подив, виконав чоловік – Роман Завгородній, який впорався зі своїм завданням прекрасно.
Перш за все кидалося в очі – неперевершено виконані костюми і вдало підібрані декорації, які додавали балету ще більшого настрою і потужності.
Коли останнє «па» було виконане і пуанти торкнулися підлоги, зал вибухнув хвилею овацій і вигуків «браво». Це затвердило той факт, що робота режисерів і акторів вартує вищої оцінки.

Клименко Карина (м. Конотоп, Сумська обл.):

16 червня в Національній опері України імені Тараса Шевченка відбулася вистава «Весілля Фігаро». Глядачі захоплено чекали початку дійства і, коли світло в залі погасло, з’явились камердинер Фігаро та його наречена Сюзанна. У цей момент сцена стала, ніби центром усесвіту, погляди були прикуті тільки туди. Почалася перша дія. Майбутнє подружжя раптово отримало подарунок від пана: кімнату, яка з’єднує їхні покої. Але радіти щедрості хитроокого графа не варто, і кмітлива Сюзанна одразу ж зрозуміла, в чому справа. Альмавіва хоче скористатися правом першої ночі. Проте Фігаро, засліплений відданістю своєму пану, не здогадується про його підступні плани. Як виявилося, у замку було багато охочих зіпсувати весілля юного камердинера. Мова йде про незграбну ключницю Марцеліну. Свого часу Фігаро зайняв у цієї жінки гроші й письмово зобов’язався в разі несплати одружитися з нею. Саме цим хитрунка і збиралася скористатися, щоб перешкодити щастю Сюзанни й Фігаро. Зрештою, щире кохання взяло гору над дволикістю й підступністю.

Щодо гри акторів, то завдяки майстерності їм вдалося привернути увагу глядачів і тримати напруження від першої хвилини до останньої. Під гучні оплески учасники вистави вийшли на сцену, аби відчути й побачити вдячні погляди шанувальників. Раптом під час блискучого піруету в Марцеліни злетіла перука і всі зрозуміли: роль єхидної ключниці зіграв чоловік, що викликало ще більше захоплення.

20160616_200913 20160616_201034