24 листопада відбулася екскурсія слухачів підготовчого відділення до будинку Уряду

DSC_0159

24 листопада слухачі денної та вечірньої форм навчання підготовчого відділення для громадян України здійснили екскурсію до Музею історії урядів України.

DSC_0183

З метою кращого засвоєння програми ЗНО з історії України слухачами ПВ, абітурієнтами Інституту міжнародних відносин, історичного факультету та всіх охочих Ірина Ляшенко організувала екскурсію до Музею історії урядів України, що знаходиться в будинку Уряду України.

DSC_0157

Експозиція Музею розповідає про діяльність урядів, які діяли на території сучасної України від 1917 року до наших днів. У Музеї демонструються матеріали, пов’язані з діяльністю колишніх керівників урядів нашої держави, копії важливих документів, нагороди, фото.

У залах Музею відтворено інтер’єр робочого кабінету Голови Ради Міністрів УРСР, де можна побачити стіл, шафу, телефонні апарати, сейф, годинник і навіть вміст деяких шухлядок.

У залі, присвяченому незалежній Україні, розміщено державні Прапор України та малий Державний Герб України, можна ознайомитися з текстом Акта проголошення незалежної України від 24 серпня 1991 року, побачити портрет першого Прем’єра-міністра Вітольда Фокіна.

На сьогодні у Будинку Уряду працюють Прем’єр-міністр, віце-прем’єр-міністри, Міністр Кабінету Міністрів України, частина підрозділів кількох міністерств.

Своїми враженнями від побаченого та почутого поділилася слухачка ПВ, абітурієнтка ФІТу Надія Гавриленко.
Нам пощастило побувати у Будинку Уряду – також відомому як Кабінет Міністрів України, але, як нам пояснили, Кабінетом Міністрів є саме люди, які там працююсь, а не сама будівля.

DSC_01921До речі, це найбільший за площею адміністративний будинок у Києві, у що не складно повірити, переконавшись на власному досвіді – це просто нескінченність коридорів і дверей.
Неймовірні секрети ховає в собі установа за сімома замками: на вході всі, в тому числі працівники, проходять через металошукач, охоронці перевіряють їх сумки, документи (або використовується спеціальний пропуск для входу і виходу). На поверхах розміщено ще кілька пунктів перевірки.
Самих секретів нам, звісно, не показали – хоча, все ж таки, трішки ми зазирнули за завісу таємниці.
Ми відчули себе і міністрами, і журналістами, посидівши на їх місцях, ознайомившись з процесом проведення прес-конференцій і засідань, технічним забезпеченням цих подій і деякими тонкощами роботи, коли опинилися в Залі Засідань і приміщенні проведення прес-конференцій – нам дуже пощастило, що під час екскурсії вони були не зайняті. Між іншим, хочу зазначити, що крісла там дуже зручні.
Також ми відвідали Музей історії урядів, де ознайомилися з діяльністю урядів і окремих прем’єр-міністрів, переглянули документальний історичний фільм, побували у реконструкції робочого кабінету Голови Ради Міністрів УРСР і побачили у роботі стару систему зв’язку між поверхами: спочатку ніхто з нас навіть не звернув на неї уваги, але потім нам продемонстрували, як у спеціальній коробочці, що рухається на спеціально створеному для неї підйомнику, можливо було передати два кілограми чого завгодно на будь-який поверх лише за дві хвилини.
Для мене, і, сподіваюся, для всіх інших теж, екскурсія виявилася надзвичайно цікавою, про що ми повідомили у книзі відгуків у Музеї, заодно залишивши свій «слід» у історії.

DSC_0164 DSC_0167 DSC_0171 DSC_0178 DSC_0179 DSC_0180 DSC_0189 DSC_0196 DSC_0207 DSC_0211 DSC_0212 DSC_0208 DSC_0214 DSC_0215 DSC_0217 DSC_0225 DSC_0228 DSC_0233