Інститут геології показав слухачам підготовчого відділення свої скарби

DSC_0457

Чим багата наша планета, і яка частина цього багатства припадає на Україну, – про це розповів школярам 9 – 11 класів директор ННІ «Інститут геології» професор Володимир Михайлов.

DSC_033320 лютого школярі старших класів (не лише з числа слухачів підготовчого відділення) стали учасниками відкритої лекції «Мінеральні багатства України»по завершенні якої відвідали Геологічний музей. Такого роду профорієнтаційні та інформаційно-роз’яснювальні заходи підготовче відділення проводить вже кілька років поспіль. Адже дні школяру для того, щоб уявити предметно, що він вивчатиме в Університеті, потрібно побути на місці студента.

Своїми враженнями від побаченого й почутого поділилася Надія Гавриленко, слухачка підготовчого відділення

Копия DSC_0393«Геологія вивчає будову Землі. Це знає кожний, але мало хто розуміє важливість цієї науки чи різноманітність предметів, які вона вивчає. Доторкнутися до світу геології, глибше зрозуміти, чим займається ця наука, ми змогли на відкритій лекції «Мінеральні багатства України», яку прочитав Володимир Альбертович Михайлов, директор Інституту геології.

Завдяки розмаїттю геологічних структур на території, Україна має 5% світового мінерально-сировинного багатства. За розрахунками, відкриті родовища забезпечать нас сировиною ще на 160 років. На жаль, у країні зменшилась кількість геологів – люди вирішили, що відкрито вже достатньо, і така справа більше не актуальна. Це є величезною помилкою, адже геологи потрібні незалежно від того, скільки місць видобутку корисних копалин знайдено. Їхнє завдання полягає не тільки в пошуку родовищ, а й у вивченні самих мінералів, а також будови Землі, її життя в прадавні часи.

DSC_0461

Можна сказати, що геологія – це історична наука, яка вивчає життя планети в часи, про які залишилися лише незрозумілі звичайній людині камінці та закам’янілі рештки тварин. Одночасно із цим геологія є сучасною наукою, що вивчає сьогодення: рух земної кори, взаємодію землі та людських споруд, мінерали, їх видобуток і застосування. Таким чином, геологія ніколи не стане застарілою або непотрібною, адже ми й досі не знаємо багато чого як про минуле нашої планети, так і про властивості сучасних геологічних порід.

DSC_0403Після лекції ми відвідали Геологічний музей, де Ольга Михайлівна Вакуленко провела для нас цікаву екскурсію. У музеї представлено численні кам’яні породи, навіть інопланетні – є декілька метеоритів. Можна ознайомитися з геологічними процесами вивітрювання, стискання шарів землі, діяльності води. Одним із найцікавіших експонатів музею є мамут, чиї рештки знайдено при будівництві в Києві, у район Голосіівського парку. Унікальність саме цього мамута полягає в тому, що кістки, з яких він зібраний – кістки однієї особини, тоді, як у музеях, зазвичай, експонати збирають з решток різних тварин, знайдених в різних місцях. Київському мамуту близько 25 тис. років. Також у музеї можна знайти величезну колекцію мінералів і навіть творчі роботи студентів, викладачів та співробітників Інституту геології – обробка каменю.

Хоча моя майбутня професія не буде пов’язана з геологією, лекція та екскурсія були надзвичайно цікавими і пізнавальними. Кожній людині важливо розширювати свій світогляд і дізнаватися нове, навіть якщо воно не належить до сфери її діяльності – і такі відкриті лекції дають для цього чудову можливість».

DSC_0329 DSC_0321 DSC_0328 DSC_0344 DSC_0359 DSC_0364 DSC_0360 DSC_0370 DSC_0393 DSC_0416 DSC_0418 DSC_0424 DSC_0449 DSC_0460 DSC_0465 DSC_0485 DSC_0486 DSC_0504