Слухачі Літньої школи на екскурсії історичним Києвом

IMG_0460

15 червня слухачі Літньої школи мали можливість відчути атмосферу історичного Києва під час пішохідної екскурсії, яку організувала та провела викладач підготовчого відділення Тетяна Станіславівна Загороднюк.

IMG_0466Знайомство з містом почалося від Київського національного університету імені Тараса Шевченка, його основної будівлі, пам’ятки історії та архітектури, символ фундаментальної освіти України. Далі за планом екскурсії, що відповідає програмі ЗНО, слухачі ознайомилися з низкою історико-архітектурних пам’яток. Володимирський собор, що до створення Православної церкви України був головним храмом Української православної церкви Київського патріархату. Будинок вчителя, біля фасаду якого пам’ятник першому президенту української держави Михайлу Грушевському (саме в цьому будинку під час змагань за самостійну державу збирався уряд України − Центральна Рада). Кварталом вище – Національна опера України, будівлю якої було зведено в результаті конкурсу, на якому здобув перемогу петербурзький професор архітектури Шретер. І хоча будівництво критикували сучасники, нині Оперний театр є однією з головних визначних пам’яток київського центру. Далі Золоті ворота − давній парадний в’їзд до Києва, пам’ятка давньоруської архітектури та фортифікації. Місто жодного разу не було взяте із цього боку. Завдяки реставраторам сучасні люди можуть побачити, якими були Золоті Ворота в XI столітті.

Площа біля Золотих Воріт − одна з найпопулярніших у місті. Її оточують оригінальної архітектури будівлі. Звідси починається Верхнє Місто − колиска княжого Києва, його духовний центр. На найвищій точці Верхнього міста розташувався Софійський собор – головна святиня Київської Русі, архітектурна перлина ХІ століття, славна своїми мозаїками та фресками. Собор занесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Більше тисячі років береже Київ Богородиця Оранта − мозаїка в головному куполі собору. Перед собором на площі − пам’ятник Богдану Хмельницькому. Далі шлях екскурсії простягся до Михайлівського Золотоверхого монастиря. Собор, зруйнований більшовиками, нині відновлено. Його позолочені куполи прикрашено фігурою покровителя Києва − Архистратига Михаїла. Михайлівський собор надавав допомогу постраждалим у Києві не вперше. Саме тут знайшли безпечний притулок активісти під час жорстокого розгону Євромайдану силами «Беркуту» 30 листопада 2014 року.

Здавалося, пройшли не таку й велику відстань, а вражень та інформації здобули на все життя!

Текст: Олена Сапожнікова