Молодь із тимчасово окупованих територій обирає Університет Шевченка

Університет імені Тараса Шевченка, беручи участь у конкурсі серед багатьох закладів вищої освіти України, виборов право брати участь у державній програмі «Забезпечення реінтеграції молоді з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя».
Реінтеграція молоді з тимчасово окупованих територій України є одним з пріоритетних напрямків діяльності нашої держави, яка сприятиме миру в майбутньому. Реалізуючи проект стосовно молоді з Криму і Донбасу, ми враховуємо інтереси тих, хто був позбавлений доступу до освітнього, культурного, мовного простору України.
Завдання підготовчих курсів із української мови, літератури, історії України, математики, англійської мови – підготовка до вступних іспитів та навчання на факультетах та інститутах нашого університету та інших закладах вищої освіти України, а головне – адаптація до студентського середовища.
На сьогодні 18 юнаків і дівчат обрали саме Університет Шевченка з-поміж багатьох університетів країни – і такий успішний набір стався завдяки злагодженій співпраці з поширення інформації про програму на окуповані території та заохочення молоді вчитися саме в нас ректора Володимира Бугрова, проректора з гуманітарних питань Інни Степанець, завідувача підготовчого відділення для громадян України Ірини Ляшенко.
На підготовчому відділенні молодь отримує підготовку з предметів, що виносяться на іспит і знання з яких необхідно активізувати впродовж двох місяців навчання, братиме участь у культурно-освітній програмі, спортивній й програмі з психологічної підтримки.
Перший тиждень перебування в Університеті групі слухачів літніх курсів запам'ятається яскравими подіями – це й знайомство з учасниками Літньої школи під час солодкого столу на честь випуску, це й перші пари з викладачами, які одностайно відзначили зацікавленість хлопців і дівчат у навчанні, і театралізована екскурсія до Головного корпусу та Музеїв Університету, під час якої сталася зустріч із ректором Володимиром Бугровим, який особисто чимало доклав зусиль для реалізації цієї програми саме в нашому Університеті.
Ректор Університету та викладачі підготовчого відділення для громадян України щиро сподіваються, що ця програма сприятиме розв'язанню проблеми реінтеграції та дозволить створити відповідні умови для мотивації молоді з окупованих територій переїхати до інших регіонів України та стати повноцінними носіями української ідентичності та європейських цінностей.