Урочисте вручення Свідоцтв про нарахування додаткових балів

05 травня 2012 року на підготовчому факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулися урочисті збори з нагоди вручення випускникам підготовчого факультету, абітурієнтам природничих факультетів Свідоцтв про нарахування додаткових балів.

Як відомо, уже 2 роки поспіль відповідно до Умов прийому до вишів України, а саме пункту 9.5 особам з числа професійно орієнтованої молоді, які в рік вступу закінчили підготовчі курси (відділення, факультети довузівської підготовки) вищого навчального закладу, для вступу на основі повної загальної середньої освіти до цього вищого навчального закладу для навчання на природничо-математичних та інженерно-технічних напрямах підготовки (спеціальностях) при вступі на відповідний напрям (спеціальність) даного вищого навчального закладу додається до 20 балів (до 2 балів – при вступі на основі базової середньої освіти) за результатами підсумкової атестації.

Декан механіко-математичного факультету професор Городній Михайло Федорович

Декан механіко-математичного факультету професор Городній Михайло Федорович

Мета цих державних заходів полягає в широкому залучені на такі факультети здібної молоді, піднятті престижу природничих, математичних та інженерно-технічних напрямів підготовки фахівців для науки й промисловості України, оскільки ринок праці для гуманітарних спеціальностей на сьогодні перенасичений.

Тож підготовчий факультет Університету активно працює у цьому напрямі. Цього року на факультеті навчалося 694 слухачі – громадяни України, серед них 147 здобувачів додаткових рейтингових балів, охочих вступати на природничі факультети Університету.

З слухачами-абітурієнтами природничо-математичних факультетів упродовж навчального року провадилася активна профорієнтаційна робота: на факультет запрошувалися для викладання профільних дисциплін кращі викладачі-науковці, професори, доценти, старші викладачі відповідних факультетів; організовувалися відвідування тематичних музеїв Університету; роз’яснювалися пріоритети природничо-математичних та інженерно-технічних професій; перспективи в майбутньому працевлаштуванні та гідної заробітної платні.

Заступник декана географічного факультету, завідувач кафедри геодезії та картографії доцент Молочко Анатолій Михайлович

Заступник декана географічного факультету, завідувач кафедри геодезії та картографії доцент Молочко Анатолій Михайлович

Як результат, число профзорієнтованої молоді на факультеті зросло.

На урочистостях з нагоди вручення Свідоцтв про нарахування додаткових балів були присутні декан підготовчого факультету, канд. хім.. наук, професор Табенська Т.В.; заступник декана канд. філософ. наук Ляшенко І.В.; викладачі та співробітники підготовчого факультету, прибуло чимало гостей, батьків, родичів здобувачів цих балів, а найголовніше – почесні представники природничих факультетів Університету: декан механіко-математичного факультету професор Городній Михайло Федорович; в.о. декана геологічного факультету доцент Кравченко Дмитро Володимирович; заступник декана ННЦ «Інститут біології» доцент Балан Павло Георгійович; заступник декана географічного факультету, завідувач кафедри геодезії та картографії доцент Молочко Анатолій Михайлович; доцент факультету кібернетики Харченко Ігор Іванович; викладач фізичного факультету, канд. фіз.-мат. наук Безшийко Олег Анатолійович; асистент радіофізичного факультету Іваненко Дмитро Олександрович; голова Наукового товариства студентів та аспірантів хімічного факультету Булачок Андрій та ін.

В.о. декана геологічного факультету доцент Кравченко Дмитро Володимирович

В.о. декана геологічного факультету доцент Кравченко Дмитро Володимирович

Від присутності таких поважних гостей у випускників підготовчого факультету перехоплювало подих, а найголовніше відчувалося, що вибір на початку року або в процесі навчання вони зробили правильний, і в цьому переконувалися ще і ще раз.

Заступник декана ННЦ «Інститут біології» доцент Балан Павло Георгійович

Заступник декана ННЦ «Інститут біології» доцент Балан Павло Георгійович

Регламент урочистостей передбачав:

  • зустріч слухачів та їхніх батьків і родичів у святково убраній залі геологічного факультету, у холі якого розташовані були столики представників природничо-математичних факультетів з їхньою рекламною продукцією: буклетами та плакатами, з допомогою яких можна було легко й доступно дізнатися про структуру, кафедри, освітню, дослідницьку й наукову діяльність, науково-педагогічний склад факультетів, умови вступу та навчання, практику студентів, перспективу в працевлаштуванні, проживання в студентських гуртожитках для іногородніх, проходження військової підготовки офіцерів запасу за контрактом і Військовому інституті Університету, спортивні секції, культурне життя студентів та ін.;
  • перегляд фільму про Університет, з якого можна було дізнатися про історію та сучасне життя Університету, познайомитися заочно з ректором Університету академіком Губерським Леонідом Васильовичем, його заступниками, видатними викладачами та випускниками Університету, у тому числі природничих факультетів, такими, як: математик і механік, фізик-теоретик, випускник фізико-математичного факультету, викладач Боголюбов М.М.; математик і кібернетик, один з ініціаторів створення факультету кібернетики, викладач Глушков В.М. та ін.;
  • переднє слово декана підготовчого факультету Табенської Тетяни Володимирівни, кандидата хімічних наук, професора;
  • напутнє слово заступника декана підготовчого факультету Ляшенко Ірини Валеріївни, кандидата філософських наук;
  •  слайдові презентації геологічного, географічного, механіко-математичного, радіофізичного, фізичного факультетів, факультету кібернетики та ННЦ «Інститут біології»;
  • вручення Грамот за успішне навчання та Свідоцтв про додаткові бали здобувачам максимальних (20 балів за профільні дисципліни) результатів, а саме: Банному Ігорю, Бові Михайлу, Вороні Максиму, Гордєєву Іллі, Дзюбі Ганні, Екезлі Анні, Жигалло Андрію, Жукову Дмитру, Зелінському Владиславу, Куксовій Руслані, Куссулю Анатолію, Монтрезору Антону, Моргуну Владиславу, Остаповській Юлії, Перову Дмитру, Поліну Олександру, Ротаєнку Віктору, Свист Олексію, Терещенко Валерії, Товпеку Олександру, Філатовій Марії, Ящуку Михайлу.
  • вручення Свідоцтв іншим здобувачам додаткових балів;
  •  фотосесія;
  •  особисте знайомство й спілкування абітурієнтів з представниками факультетів.

 У передньому слові декана факультету Табенської Тетяни Володимирівни було наголошено про важливість розвитку природничо-математичних й інженерно-технічних факультетів вищих навчальних закладів України, у тому числі відповідних факультетів Університету.

Також Табенська Т.В. зазначила, що підготовчий факультет пишається своїми слухачами та викладачами. Героїзм, у повному розумінні цього слова, проявляли і наші слухачі, і викладачі, яких запрошує факультет для викладання необхідних для складання ЗНО і вступу дисциплін. Цей рік для слухачів і викладачів був серйозним випробуванням на витривалість і силу волі, адже заняття на факультеті провадяться у вечірні години після напруженого дня в школі, а для викладачів після основної роботи на факультетах, або по 6 пар по суботах, а для слухачів Київщини та регіонів ще й після ночі в потязі чи кількагодинного переїзду автобусом або маршруткою.

Декан з гордістю наголосила на тому, що підготовчий факультет своїм викладацьким складом, якістю освіти та умовами проживання в гуртожитках для іногородніх слухачів денного відділення, весняних курсів та літньої школи приваблює охочих підготуватися до складання ЗНО та до вступу, здобути додаткові до рейтингу бали не тільки киян і мешканців Київщини, а також з інших регіонів України. Цього року на факультеті здобували знання слухачі з Донецька, Ромнів, Єнакієвого, Макіївки, Южноукраїнська, Сум, Вінниці, Полтави, Львова, Житомира, Черкас, Дніпропетровська, Кривого Рогу, навіть Севастополя.

Наприкінці Тетяна Володимирівна побажала успішного складання іспитів у школі, ЗНО, отримання високих балів і вступу до найкращого вишу країни – Київського національного університету імені Тараса Шевченка!