“Мені пощастило відвідати оперу Миколи Лисенка «Наталка Полтавка»

image-20-10-15-03-59 (1)

Христина Удод, слухачка ПВ – 2015

Похід в театр завжди залишає певні враження й емоції в душі кожної людини, я не виняток. Кожного разу я з головою поринаю у світ , який переді мною презентують актори, а атмосферу створює пречудовий оркестр, мелодії якого зачаровують з перших акордів. Оминати таке мистецтво, не відвідувати театрів, як на мене, дуже нерозумно. Людям подобається спілкуватися з розвиненими й обізнаними у своїй справі людьми, без сумніву, вони визивають захоплення та зацікавлення, у мене так точно! Розумітися на мистецтві якраз і допомагає театр.

Мені пощастило відвідати оперу Миколи Лисенка «Наталка Полтавка» за однойменним твором Івана Петровича Котляревського. Перша вистава за цим твором відбулась у 1819 році в Полтаві, і, як не дивно, вона досі є актуальною , цікавою і дуже життєвою.

По-перше, хочу поділитися своїми враженнями від атмосфери в цілому. Глядачів було дуже-дуже багато, переважали за чисельністю мої однолітки. Також сиділи й глядачі більш старшого віку. На їхніх обличчях легко було прочитати радість від того, що вони проводять свій вечір у театрі, у компанії близьких людей. Приємно здивувало те, що на перших рядах сиділи іноземці. Можу сказати, що українська культура процвітає і стає більш відомою світові. Людям до вподоби вивчати наш колорит і культуру, не можу заперечувати, що вона справді є неповторною. Щодо оркестру, то мені бракує слів. Музика завжди додає саме того, чого не вистачає, завдяки їй особисто я можу в повному обсязі пережити ту чи іншу ситуацію. Диригент, на моє здивування, був молодий, але він неперевершено справився зі своїм завданням. Можу сміливо сказати, що без музики й пісень, ця вистава не була би такою популярною.

По-друге, щодо вистави: вона мені дуже сподобалась. Сама по собі ідея твору буде актуальною завжди, оскільки там порушуються такі питання, які завжди будуть у нашому житті, наприклад: кохання, відданість, відчуття власної гідності і, звичайно, тема сім’ї. Щодо акторів – вони неперевершені. Найбільш мою увагу привернули Виборний і Возний. Загалом, режисер дотримався не тільки сюжету твору, але й опису героїв (одяг був саме таким, яким його й задумував І. Котляревський).

Отже, логіка моїх міркувань і висловлень приводить до висновку, що обов’язково треба відвідувати театр! Чим більше ви будете це робити, тим більше він вам буде подобатися. Згодом ви будете більш розвиненими, і вам буде до снаги підтримати будь яку розмову, а це не може не приносити приємних емоцій.