Історія Стародавнього Києва наживо

19_06_16

18 червня для слухачів Літньої школи влаштували вихід у місто і не простий, а пізнавальний. Цього разу на юних мандрівників чекав історичний піший тур визначними місцями столиці.

Початковою точкою походу став Червоний корпус Університету імені Шевченка, кінцевою – Покровська церква. Екскурс у минуле тривав близько трьох годин. Гідом був Андрій Олегович Руккас, кандидат історичних наук, доцент історичного факультету, відомий вчений. Бажання побачити історію на власні очі виявило багато слухачів. Завзятим подорожнім не завадив навіть надокучливий дощ.

Великим здобутком прогулянки стало те, що діти могли побачити споруди, котрі винесені для розпізнавання на ЗНО з історії. До цього списку належать усі пам`ятки архітектури, які слухачі Літньої школи оглянули під час екскурсії. Андрій Олегович показав Червоний корпус Київського національного університету імені Шевченка, Будинок Центральної Ради, Національну оперу, Золоті ворота, Софійський собор, пам’ятник Богдану Хмельницькому, місце, де була колись розташована Десятинна церква, Михайлівський собор, Андріївську і Покровську церкви. Учасники пішої прогулянки мали унікальну можливість не тільки роздивитися всі споруди зблизька, а й оглянути їх з усіх боків. Саме тому майбутні учасники ЗНО-2017 із завданнями на візуальне розпізнавання пам’яток архітектури Давнього Києва вже точно не заплутаються.

Екскурсія, справді, дуже відрізнялася від традиційних. Адже під час неї можна було дізнатися багато цікавих деталей, котрі інші гіди зазвичай залишають поза увагою. Майже всі учасники пішої прогулянки вперше почули про існування Батиєвої брами, залишки якої нагадують звичайну бруківку, що не привертає особливої уваги. Ось, наприклад, те що біля руїн Десятинної церкви росте чотирьохсотрічна липа Петра Могили, здивувало навіть жителів столиці. До того ж, гідові напрочуд гарно вдавалося розповідати факти та дати в доступній, зрозумілій, а іноді й у гумористичній формі. Тож учасникам пішого туру було набагато легше сприймати інформацію.

Крім того, подорожувальникам вдалося піднятися на оглядовий майданчик на Андріївському узвозі і побачити столицю з висоти та зробити колективне фото. І хоча туристам довелося подолати чималу відстань пішки, вони все одно заслужено оцінили тур.

Текст і фото: Котлярова Евеліна