Відбулися відкриті уроки для абітурієнтів-2017 та їхніх батьків

DSC_101810 вересня на підготовчому відділенні Університету відбулися відкриті уроки для старшокласників – абітурієнтів 2017 року.

Проведення Днів відкритих дверей із демонстрацією уроків викладачами ПВ було ініційоване та запроваджене завідувачем підрозділу Іриною Ляшенко ще минулого року.

Слід зазначити, що така форма профорієнтації найбільш успішна, оскільки відкритий урок – це візитівка викладача та навчального закладу. За таких заходів, з одного боку, відбувається знайомство абітурієнтів з процесом навчання, структурою занять, доступністю подачі матеріалу та пояснень викладача, з формами контролю підготовки до ЗНО та визначення свого рейтингу з-поміж старшокласників з інших шкіл і навіть міст та регіонів.

DSC_0955З іншого боку, запрошуючи батьків абітурієнтів, ми хотіли дати їм відчути себе на місці своєї дитини: написати конспект, відповісти на запитання викладача, відпрацювати три пари.

Уподовж цього дня старшокласники мали визначити для себе шлях підготовки до ЗНО – школа, репетитор або підготовче відділення. Такий вибір завжди ускладнюється тим, що вивчення опису програми або заочне знайомство з викладачем на сайтах навчальних закладів найчастіше не дає вступнику повного розуміння того, що ж саме чекає його на заняттях. Повною мірою оцінити якість та темп навчання можна тільки в аудиторії.

Цього року вступники мали можливість відвідати заняття з історії України, української мови та літератури, англійської мови, математики, творчого конкурсу, географії та хімії. Причому заняття з історії України велися в двох аудиторіях одночасно, тож абітурієнти мали право вибору теми лекції. Слід зазначити, що заявлена для слухачів денної форми навчання тема «Зміни в політичному, національному та культурному житті України навесні 2014 року: окупація Криму» (викладач доц. Ірина Ляшенко) зацікавила не тільки абітурієнтів, а й сторонніх людей. Так, лекцію відвідали мешканці Криму з Феодосії та Червоногвардійська.

DSC_1047Лекційні аудиторії корпусу механіко-математичного факультету, де відбувався захід, не вміщували гостей: відкриті уроки виявили бажання прослухати близько 700 киян і понад 200 з інших міст України: з Івано-Франківська, Черкас, Богуслава, Донецька і Донеччини, Полтави, Нікополя, Запоріжжя, Нововолинська, Ковеля, Вінниччини, Кіровограда та ін.

Наприкінці уроків охочі та заохочені до навчання мали змогу поставити запитання щодо подальшої роботи, записатися на заняття та спланувати графік.

Вітаємо наших слухачів із вдалим вибором навчального закладу, де можна здобути якісну підготовку до складання ЗНО і під час занять остаточно визначитися із майбутньою професією.

Запрошуємо на навчання!

Текст: Олена Сапожнікова
Фото: Вікторія Грицун

Своїми враженнями від заходу з нами поділилася абітурієнтка Інституту журналістики Вишемірська Анастасія:

Новый рисунок

Вишемірська Анастасія

10 вересня 2016 року мені пощастило відвідати один із найпрестижніших вищих навчальних закладів України– Київський національний університет імені Тараса Шевченка, за нагоди відвідання відкритих уроків на підготовчому відділенні навчального закладу, який за зовсім недавньою статистикою посів одне із лідерських місць серед світових навчальних закладів.

Відбулася ця подія в аудиторіях механіко-математичного корпусу Університету. Я відчувала неймовірне хвилювання, адже це справді високий рівень, як нова сходинка у моєму житті. Тільки-но я зайшла в аудиторію, я відчула всю гостинність і тепло, які відображалися в привітанні і посмішках викладачів. Для мене це був чудовий шанс, як для майбутнього абітурієнта, адже я змогла познайомитись з майбутніми викладачами та принципами навчання, а по-друге я давно мрію вступити саме в цей університет, адже головною його особливістю є професіональність та неосяжний досвід викладачів.

DSC_0972Мої очікування були не те що виправдані, а цілком перевершили все те, на що я сподівалася. Також приємно здивував той факт, наскільки цікаво педагоги можуть подати матеріал. На лекції я не відволікалась на різноманітні зовнішні фактори, бо атмосфера, яка царює в аудиторії не дає відірватись від голосу викладача. А подивившись на годинник, здивувалася,наскільки швидкоплинний час, коли займаєшся речами, що справді до вподоби. Тому я просто не змогла не написати відгук про цей заклад і неймовірно задоволена, що відвідала курси з підготовки до ЗНО. Адже сьогодні я зрозуміла, що таке справжня аура національного університету і відчула себе справжньою частиною великої сім’ї, як і мої однолітки, яким пощастило стати маленькою, але такою вагомою складовою сьогоднішньої події.